logo itpoint.cz

Zkušební provoz dial-up internetu za paušál se o měsíc prodlužuje

O jeden měsíc, do 31.5. 2004, prodloužil Český Telecom zkušební provoz nového způsobu účtování vytáčeného připojení k internetu – Internet NaDoma. Surfovat bez minutové tarifikace mohou nyní také uživatelé digitálních linek ISDN2. Doposud byl zkušební provoz Internet NaDoma určen jen pro klasické telefonní linky a využívá jej zhruba 3 000 zákazníků.

O jeden měsíc, do 31.5. 2004, prodloužil Český Telecom zkušební provoz nového způsobu účtování vytáčeného připojení k internetu – Internet NaDoma. Surfovat bez minutové tarifikace mohou nyní také uživatelé digitálních linek ISDN2. Doposud byl zkušební provoz Internet NaDoma určen jen pro klasické telefonní linky a využívá jej zhruba 3 000 zákazníků.

Z průzkumů mezi zákazníky v rámci dosavadního průběhu pilotního projektu vyplývá, že 77 % uživatelů je se službou spokojeno. Nejvíce zákazníci využívají Internet NaDoma pro vyhledávání informací (89 %), mailovou korespondenci (71 %), aktualizaci softwaru svého počítače (29 %), k zábavě na oblíbených serverech (25 %) a k elektronickému bankovnictví (17 %).

"Prodloužením, rozšířením a úpravami pilotního projektu reagujeme na výsledky průzkumu mezi zákazníky," říká David Duroň, výkonný ředitel pro marketing. "Na rozvoji Internetu máme velký zájem a intervalové paušály považujeme za perspektivní směr, který je pro zákazníky atraktivní," doplnil David Duroň.

Na základě poznatků z první části zkušebního provozu dochází k některým změnám provozních pravidel, aby byla zajištěna rovnoměrná kvalita pro všechny uživatele. Prostřednictvím Internetu NaDoma bude umožněn přístup k typickým internetovým službám, jako je například surfování na www stránkách prostřednictvím protokolu http, stahování souborů prostřednictvím protokolu ftp, nebo využívání emailu. Doba odpojení při nečinnosti zůstává zachována v délce10 minut a maximální délka souvislého spojení je 1,5 hodiny. Poté se zákazník může samozřejmě opět připojit.

Prodlouženého zkušebního provozu nového způsobu účtování za dial-up internet Internet NaDoma se mohou zúčastnit zákazníci Českého Telecomu, kteří využívají základní cenové programy (vyjma Home MINI), bez ohledu na to, zda se nyní k internetu připojují nebo ne. Zapojení do zkušebního provozu je zdarma, není spojeno s žádnými poplatky či zálohami a přístup je zprovozněn do 10 minut.

Informace a online registrace jsou k dispozici na www.telecom.cz/internetnadoma.

Zkušební provoz paušální varianty vytáčeného připojení zahájil Český Telecom začátkem února tohoto roku. Například již za 399,- Kč (bez DPH) mohou být zákazníci připojeni k internetu o víkendech.. Neplatí tedy za strávenou dobu na síti, za stažená data, ale platí předem dohodnutou cenu. V dalších dvou variantách zkušební provoz zahrnuje kromě víkendu i pracovní dny mimo špičku (19 - 7 hod.).

Ve zkušebním provozu bude testován nový způsob účtování za dial-up internet - účtování přístupu k internetu v definovaném intervalu paušálním poplatkem, nikoli minutovou sazbou. Tříměsíční zkušební provoz, který začal 9. února 2004, jsme prodloužili o jeden měsíc, tj. do 31.5. 2004.

Ve zkušebním provozu budou testovány následující způsoby zpoplatnění :

Typ zpoplatnění Cena bez DPH Cena s DPH
VíkendDial-up připojení k internetu o víkendu (so 0:00 - ne 24:00) a svátcích 399,- KČ 486,78 Kč
Víkend + NocDial-up připojení k internetu o víkendu (so 0:00 - ne 24:00), svátcícha v pracovní dny v noci (22 - 05 hod) 499,- KČ  608,78 Kč
Mimo špičkuDial-up připojení k internetu mimo špičku(Pracovní dny 19 - 07 hod, víkend (so 0:00 - ne 24:00) a svátky) 599,- KČ  730,78 Kč

Český Telecom

Článek ze dne 4. května 2004 - úterý