logo itpoint.cz

2N přidává VoIP do ústředen ATEUS Omega

Integrací VoIP modulu do ústředen řady OMEGA pružně reaguje český výrobce telekomunikační techniky 2N TELEKOMUNIKACE na potřeby soudobého trhu. Uživatelé ústředen OMEGA nejsou tedy nuceni hledat nová nákladná řešení pro případ využití technologie VoIP – do stávajícího zařízení pouze integrují VoIP modul.

Modul VoIP je dalším rozhraním pro všechny ústředny ATEUS-OMEGA Business, které poskytuje přímé připojení do sítí VoIP. Kromě ISDN linek, GSM bran a analogových linek se službou CLIP tak uživatelům přibývá další možnost pro připojení ústředen k sítím telekomunikačních operátorů a do privátních sítí.

Možnosti nasazení jsou skutečně široké :

Aplikace VoIP modulu přináší podporu protokolů H.323 a SIP s různými kodeky, které zajistí potřebnou kvalitu hlasového spojení. Modul je dodáván se dvěma nebo čtyřmi hovorovými kanály, a obsahuje integrovaný SIP Proxy server, který snižuje celkovou náročnost připojení v případě jednoduchých sítí.

Cena VoIP modulu je 11.990,- Kč, za licenci pro další dva kanály zákazník připlatí 1.990,- Kč. Produktový manager ústředen řady ATEUS OMEGA Milan Kotek dodává : "Díky integraci modulu do ústředny se nám podařilo maximálně propojit služby prostředí VoIP a běžné telefonní ústředny. Při volání do veřejných sítí jsou k dispozici všechny služby LCR šetřícího automatu, při volání zpět pak funguje plnohodnotná provolba na vnitřní účastníky. Jednoznačný je také ekonomický přínos řešení, protože uživatel nemusí kupovat ani instalovat nákladné IP telefony."

Článek ze dne 21. listopadu 2005 - pondělí