logo itpoint.cz

2N Telekomunikace na CeBitu opět s novinkami pro GSM a VoIP

Společnost 2N Telekomunikace a.s., český výrobce telekomunikační techniky, má pro březnový veletrh CeBit v Hannoveru připravenou řadu nových produktů. Osvědčenou sérii GSM a PBX aplikací doplní letos silně zastoupené novinky z oblasti technologie VoIP.

Společnost 2N Telekomunikace a.s., český výrobce telekomunikační techniky, má pro březnový veletrh CeBit v Hannoveru připravenou řadu nových produktů. Osvědčenou sérii GSM a PBX aplikací doplní letos silně zastoupené novinky z oblasti technologie VoIP.

Hlasové aplikace v datových sítích, využívající technologii VoIP, protínají celou produktovou řadu 2N. Prvenství patří GSM bráně ATEUS-VoiceBlue, první bráně GSM/VoIP na světě, kterou 2N uvedla na trh již v minulém roce. Cílem vývoje bylo poskytnutí služby volba operátora včetně LCR automatu, která je běžná u ústředen v přepínaných sítích.

Zájem o bránu okamžitě po uvedení na trh překonal očekávání 2N a to i v České republice. Pro CeBIT 2N připravila již druhou generaci těchto bran ATEUS-VoiceBlue Enterprise, integrující také soft-switch a www server. Tím se brána stává zcela nezávislou na dalším vybavení sítě LAN pro VoIP a může tak sama poskytnout služby malé "pobočkové ústředny" pro VoIP terminály. Kromě toho je brána kompatibilní jak s populárním protokolem SIP, tak s tradičním H.323. Tím se rozšiřuje škála sítí, pro které je VoiceBlue Enterprise určena.

Na trend využívání služeb VoIP i ve velkých privátních sítích a sítích alternativních operátorů reaguje 2N rozšířením bran PRI/GSM o toto rozhraní. U brány ATEUS-STARGATE, která patří ke špičce i ve světové konkurenci, lze zároveň obsluhovat 30 GSM kanálů s volbou operátora a přepínáním desítek SIM karet s různým nastavením služeb.

O tom, že 2N považuje rozvoj technologie VoIP za velmi perspektivní svědčí i fakt, že modul VoIP se objevil i v ústřednách ATEUS-OMEGA. Toto rozšíření lze implementovat jak na nové ústředny, tak na všechny již instalované. Podstatně se tak rozšiřují možnosti spolupráce ústředny se službami operátorů.

Další vývoj zaznamenala i celá řada GSM bran. Vedle loňské novinky ATEUS-EasyGate, která kromě špičkových technických řešení přinesla i minimální cenu, představí 2N na CeBITu novinku ATEUS-SmartGate. Chytrá brána je opět určena pro klasické analogové terminály, tentokrát s volitelným rozhraním v režimu vnitřní/vnější linka FXS/FXO.

Na uvedené produkty navazuje také nová digitální ústředna pro malé a střední firmy, založená na vývojové technologii ATEUS-NETSTAR, určená pro kapacity 50-400 portů.

2N Telekomunikace

Článek ze dne 18. února 2005 - pátek