logo itpoint.cz

Barracuda Networks má téměř 12 tisíc zákazníků

Hlavní světový poskytovatel podnikových spamových firewallů dnes nabízí ucelenou řadu firewallů chránících uživatele před spamem a viry. Její Barracuda Spam Firewall, který získal řadu ocenění, dokáže zastavit spam bez přerušení žádané pošty. Firewally společnosti Barracuda jsou k dispozici i na českém trhu.

Hlavní světový poskytovatel podnikových spamových firewallů dosáhl nebývalých úspěchů. Americká společnost Barracuda Networks, Inc., již získala více než 11 900 zákazníků. Přitom byla založena teprve v listopadu 2002 a první produkty prodala v červenci 2003.

Dnes nabízí ucelenou řadu firewallů chránících uživatele před spamem a viry. Její Barracuda Spam Firewall, který získal řadu ocenění, dokáže zastavit spam bez přerušení žádané pošty. Firewally společnosti Barracuda jsou k dispozici i na českém trhu.

Pozornost budí především Barracuda Spam Firewall 800, navržený pro velké organizace a poskytovatele internetových služeb. Nabízí nejvyšší výkon dostupný pro e-mailové brány. Dokáže zpracovat až 1,3 milionu zpráv za hodinu. Výkon Barracuda Spam Firewall 800 odpovídá nárokům 30 000 nadprůměrně aktivních uživatelů.

Celkově firma nabízí pět modelů firewallu, které podporují tisíc až 30 tisíc aktivních uživatelů, a to bez poplatků za jednotlivého uživatele. Barracuda Spam Firewall může být instalován za necelých pět minut. V provozu je automaticky aktualizován, aby byl schopen čelit novým virům a formám spamu.

Produkty formy loni získaly řadu významných ocenění. Firewall Barracuda byl finalistou v SC Magazine Global 2004 Awards. Získal "Editor s Choice" a "Well-Connected Award" od Network Computing magazine. Obdržel "Special Prize - Best of Show" v síťové a komunikační kategorii v Networld + Interop v Japonsku. Získal největší hodnocení (4,75 z 5 hvězdiček) v přehledu Federal Computer Week.

Firewall 800 byl vybrán jako "Editor s Choice" SmartPartnerem (hlavní propagátor IT v Číně). V prosinci čtenáři vybrali podruhé Barracudu jako vítěze SC Magazine Global 2005 Awards.

K zákazníkům společnosti Barracuda Networks Inc. patří například Adaptec, CBS, Forbes, Georgia Institute of Technology, IBM, NASA, North Carolina Highway Patrol, Pizza Hut a Union Pacific Railroad. Barracuda Networks sídlí v Cupertinu v Kalifornii (USA).

Pobočky a distributory má ve více než 35 zemích světa. V České republice je distributorem jejích firewallů pražská společnost Gesto Communications.

Gesto Communications

Článek ze dne 2. února 2005 - středa