logo itpoint.cz

Battlezone získala nejnovější technologii Intel

Pražská počítačová herna Battlezone byla rozšířena o deset nových unikátních počítačů značky Comfor. Srdcem herních sestav se staly v tomto případě teprve nedávno uvedené procesory Intel řady 6xx, konkrétně Intel® Pentium® 4 640 (3,2GHz, 2MB cache, 90 nm, socket LGA775), které podporují řadu nových technologií, jako např. 64 bit adresaci. Doplňují je základní desky Intel® Avalon i915G. Battlezone se tak stala první a prozatím zatím jedinou hernou v České republice, kde lze takto moderní technologie Intel spatřit.

Pražská počítačová herna Battlezone byla rozšířena o deset nových unikátních počítačů značky Comfor. Srdcem herních sestav se staly v tomto případě teprve nedávno uvedené procesory Intel řady 6xx, konkrétně Intel® Pentium® 4 640 (3,2GHz, 2MB cache, 90 nm, socket LGA775), které podporují řadu nových technologií, jako např. 64 bit adresaci. Doplňují je základní desky Intel® Avalon i915G.

 pohled do nové místnosti se sedmi počítači osazených 64bitovými procesory Battlezone se tak stala první a prozatím zatím jedinou hernou v České republice, kde lze takto moderní technologie Intel spatřit. Vysoký herní výkon nových sestav kromě zmiňovaných komponent zajišťují i 1024MB operační paměti a grafická karta ASUStek s čipem NVidia GeForce 6600. Samozřejmostí jsou DVD mechaniky, 19" monitory, myši Logitech MX510 a profesionální podložky qiip.

Battlezone Praha v současnosti disponuje 30 herními počítači s několika desítkami instalovaných her. Je členem Valve Cyber Cafe programu a licencovanou hernou Electronics Arts a Cenega.

Síť heren Battlezone vzniká za významné podpory firem z oblasti informačních technologií - Intel, IDG, ATComputers, InWay a Microsoft. Je tak zaručeno maximálně kvalitní zázemí nejen pro amatérské, ale i profesionální hráče. V pražské Battlezone v loňském roce proběhla řada mezistátních utkání včetně zápasů české representace. Hráči se odsud kvalifikovali na mistrovství světa v počítačových hrách - World Cyber Games 2004 v San Franciscu. Jako místo pro tréninky si Battlezone zvolila řada předních českých herních týmů, mj. multiherní klan nEophyte, rovněž podporovaný společností Intel.

Počítačová herna Battlezone sídlí v Myslíkově ulice 23 v Praze. Karlovarská pobočka pak v Moravské ulici 30/1071. Herny Battlezone jsou otevřeny denně od 10:00 do 24:00 hodin.

Battlezone


====================================================================

Microsoft představuje nové manažerské kurzy pro zakladatele a management českých technologických firem

Účastníci kurzů si mohou pomocí výkladu i praktických cvičení ověřit své poznatky v oblasti analýzy trhu, tvorby a realizace obchodních strategií a řízení zákaznické loajality. Na kvalitu a obsah kurzu Strategický management služeb v IT dohlíží také lokální management Microsoftu, školení v ČR poskytuje společnost GOPAS společně s týmem zkušených lektorů z oblasti managementu.

Společnost Microsoft již tradičně podporuje své partnery, a to nejen jako dodavatel inovativních technologií. Kromě známých technologických školení nyní Microsoft přichází s nabídkou manažerských tréninků pro zakladatele a management českých technologických firem.

Vytváření přidané hodnoty pro zákazníky a pochopení globalizujícího se trhu je totiž dnes alfou a omegou úspěchu malých a středních technologických firem. Jedním z nových kurzů Microsoft pro manažery a majitele firem je Strategický management služeb v IT, který vznikl v Austrálii ve spolupráci Southern Cross University, mezinárodní poradenské firmy AGITAVI a Microsoft.

"Účastníci kurzů si mohou pomocí výkladu i praktických cvičení ověřit své poznatky v oblasti analýzy trhu, tvorby a realizace obchodních strategií a řízení zákaznické loajality," uvedl Michal Šaštinský, manažer pro partnerskou spolupráci společnosti Microsoft ČR a SR. "Špičkové manažerské know-how v oboru IT je na dnešních měnících se trzích nezbytností. Proto chceme tímto způsobem naše partnery podpořit v rozvoji jejich podnikání."

Na kvalitu a obsah kurzu Strategický management služeb v IT v lokální verzi dohlíží nejen zástupci university, ale také lokální management Microsoft. V České republice poskytuje toto školení společnost GOPAS společně s týmem zkušených lektorů z oblasti managementu.

Bližší informace o termínech a přihláškách na kurz naleznete ZDE.

Jednou z možností, jak být neustále v kontaktu s odborníky společnosti Microsoft a mít přístup k novinkám o produktech, technologiích a konferencích, je přihlásit se k odběru těchto informací v Registračním centru.

Microsoft

Článek ze dne 12. dubna 2005 - úterý