logo itpoint.cz

Bezdrátový konferenční pavouk Polycom SoundStation2W

Společnost CNC, systémový integrátor v oblasti týmové spolupráce na dálku, oficiálně oznámila uvedení audiokonferenčního zařízení Polycom SoundStation2W na český a slovenský trh. SoundStation2W využívá bezdrátové technologie WDCT (Worldwide Digital Cordless Telecommunications) s frekvencí 2,4 GHz a DECT (Digital Enhanced Cordless Telecommunications) s frekvencí 1,9 GHz. Přístroj může být od základové stanice, připojené do běžné analogové telefonní linky, vzdálen až 50 metrů.

Společnost CNC uvádí na český a slovenský trh audiokonferenční telefon SoundStation2W, nového člena do rodiny zařízení Polycom SoundStation. Přístroj podporuje bezdrátový přenos při současném zachování vysoké kvality zvuku.

Společnost CNC, systémový integrátor v oblasti týmové spolupráce na dálku, oficiálně oznámila uvedení audiokonferenčního zařízení Polycom SoundStation2W na český a slovenský trh. SoundStation2W využívá bezdrátové technologie WDCT (Worldwide Digital Cordless Telecommunications) s frekvencí 2,4 GHz a DECT (Digital Enhanced Cordless Telecommunications) s frekvencí 1,9 GHz. Přístroj může být od základové stanice, připojené do běžné analogové telefonní linky, vzdálen až 50 metrů. SoundStation2W používá baterie typu Lithium-ion s výdrží až 24 hodin hovoru a nebo až 160 hodin v pohotovostním režimu.

SoundStation2W je primárně určen do středně velkých místností o kapacitě pět až deset osob, pro které poskytuje dostatečnou hlasitost i citlivost mikrofonů, a přitom potlačuje nežádoucí šum díky využití systému Dynamic Noise Reduction (DNR). Technologie digitálního signálového procesoru přináší inteligentní ovládání mikrofonů, které se za zvukem jakoby otáčejí a zaručují kompletní pokrytí prostoru o šíři 360 stupňů. Účastníci hovoru mohou být vzdáleni až tři metry od přístroje bez snížení kvality plné oboustranné komunikace. Hlasitost zařízení Polycom SoundStation2W dosahuje až 94dBA SPL.

Polycom SoundStation2W je první telefon, který kombinuje pohodlí užívání bezšňůrového telefonu a kvalitu zvuku zařízení Polycom. Přístroj lze připojit i k mobilnímu telefonu a provozovat tak audiokonferenci přes síť mobilního operátora. Číslo pro připojení lze vytočit přímo na mobilním telefonu a během hovoru lze plynule přepínat mezi klasickým hovorem a hlasitým konferenčním režimem.

"Zařízení Polycom SoundStation2W je přirozenou reakcí na vizi bezdrátové kanceláře. Nejste vázáni na jednu konferenční místnost, dává Vám svobodu pohybu. Významnou výhodu vidím také v přirozeném připojení k mobilnímu telefonu - jste naprosto nezávislí na pevné telefonní síti a navíc můžete využívat výhodných tarifů mobilních operátorů," uvedl Patrick Korž, technický ředitel společnosti CNC.

Společnost CNC nabízí Polycom SoundStation2W v ceně od 24 000 Kč bez DPH, zařízení je možné pronajmout také jako službu placenou měsíčným poplatkem. Na všechny přístroje typu Polycom SoundStation dává společnost CNC Praha tříletou záruku a v ceně garantuje také službu okamžité výměny v případě vadného zařízení.

CNC Praha

Článek ze dne 24. června 2005 - pátek