logo itpoint.cz

Bezpečnostní komunikátor od 2N Telekomunikace lze nasadit kdekoli v ČR

Originální řešení ochrany majetku nabízí společnost 2N TELEKOMUNIKACE a. s., český výrobce telekomunikační techniky. Kdekoli, kde je pokrytí signálem GSM, lze nasadit bezpečnostní komunikátor ATEUS GuardGate, který zajišťuje bezpečné připojení objektu k Pultu centrální ochrany (PCO).

Ke spojení mezi hlídaným objektem a dispečinkem bezpečnostní služby využívá datového přenosu GPRS, a představuje tak relativně bezpečné a trvalé spojení, které okamžitě předá informaci o narušení objektu.

ATEUS-GuardGate zajišťuje trvalé a spolehlivé spojení objektu s dispečinkem bezpečnostní služby. Zařízení v definovaných periodách odesílá kontrolní zprávy o stavu objektu a může navíc informovat správce objektu přes SMS zprávy o vybraných událostech, například o uzamčení (hlídání) objektu.

Inovací, oproti dosud využívaným produktům, je variabilita komunikátoru, a to především ve třech směrech :

Dříve pro spojení využívané běžné telefonní (analogové) linky, jejichž vyřazení z provozu není pro většinu pachatelů problém, nahradila 2N spojením přes GPRS. Analogovou linku však zcela nezavrhla, ale ponechala ji jako záložní pro případ nestabilního signálu GSM. Sloučení použití jak stávající analogové linky tak nově GPRS přenosu dat je dvojí jistota pro doručení informace o napadení objektu včas, a tím i včasné zasáhnutí bezpečnostní jednotky. Díky přenosu dat přes GPRS je ATEUS GuardGate v současné době též výhodnou alternativou pro radiové sítě a jejich signál, a to především z pohledu pokrytí, pořizovacích a provozních nákladů. Radiový signál je spolehlivou variantou, ale vzhledem k vysokým stavebním nákladům radiové sítě není všude dostupný. GSM komunikátor, využívající veřejně dostupnou síť GSM, je vhodným řešením komunikace s PCO.

ATEUS-GuardGate je zabezpečen proti neoprávněnému zásahu a odpovídá platným normám a specifikacím dle kategorií bezpečnostních rizik. Pro případ výpadku napájení je vybaven záložním zdrojem, který zajistí kontinuální spojení po dobu minimálně 16 hodin.

Josef Bešta, produkt manager 2N k problematice zabezpečení objektů dodává : "Domnívám se, že možností nasazení komunikátoru v podstatě kdekoli a volností výběru s jakým operátorem a s jakým PCO budeme své majetky chránit, jsme zde dokázali, že máme co nabídnout každému. Pro firemní objekty potom připravujeme verzi komunikátoru s připojením do LAN, kde komunikaci s pultem zajistí plně datová síť."

Článek ze dne 21. listopadu 2005 - pondělí