logo itpoint.cz

BroadNet Czech zprovozňuje síť 28 GHz

Po licenci na pásmo 26GHz BroadNet získal i licenci na 28GHz a zákazníkům je tak k dispozici nejmodernější širokopásmový systém vysoké kvality ...

Po získání další licence na atraktivní frekvenční pásmo začala společnost BroadNet Czech poskytovat integrované telekomunikační služby také v pásmu 28 GHz. Zprovoznění nové sítě probíhá, na základě udělené telekomunikační licence na výstavbu a provoz sítě typu point - to - multipoint využívajících nejmodernější bezdrátový systém, jehož vysoká kapacita umožní uspokojit poptávku po širokopásmových službách v zaručené kvalitě s přenosovou rychlostí až 34 Mb/s.

Pro provoz sítě je využito platformy 28 GHz LMDS známé americké společnosti HUGHES Network Systeme. Tato platforma zajišťuje bezprostřední připojení zákazníka v tzv. poslední míli, která je nejkritičtějším a z hlediska žádoucí konkurence nejméně dostupným článkem v přenosovém řetězci poskytované služby.

BroadNet Czech je prvním držitelem licence na síť FWA 28 GHz a vstupuje na trh s nabídkou služeb jak pro koncové uživatele tak i pro konkurenční operátory.

Produktové portfolio je postaveno na skutečném "broadbandu" – garantované širokopásmové službě, která v sobě integruje všechny požadované dílčí služby :

Článek ze dne 2. listopadu 2005 - středa