logo itpoint.cz

BT si vybral Siemens jako preferovaného dodavatele pro svůj transformační program Síť 21. století

Společnost Siemens, divize Komunikace, se stala preferovaným dodavatelem vybavení, systémové integrace a podpůrných služeb v segmentu Metro pro transformační program firmy BT. Tento program nese název Síť 21. století (21CN). Společnost BT oznámila, že uzavření smluvních dohod se svými preferovanými dodavateli očekává v průběhu léta. Cílem programu 21CN společnosti BT je úplná transformace existující sítě a s ní spojených systémů na globální IP infrastrukturu pro přenos hlasových, datových a internetových služeb v jedné síti.

Společnost Siemens, divize Komunikace, se stala preferovaným dodavatelem vybavení, systémové integrace a podpůrných služeb v segmentu Metro pro transformační program firmy BT. Tento program nese název Síť 21. století (21CN). Společnost BT oznámila, že uzavření smluvních dohod se svými preferovanými dodavateli očekává v průběhu léta.

Cílem programu 21CN společnosti BT je úplná transformace existující sítě a s ní spojených systémů na globální IP infrastrukturu pro přenos hlasových, datových a internetových služeb v jedné síti. Zákazníci tak budou mít větší možnost výběru, kontroly a přístupu k široké paletě sofistikovaných a cenově přijatelných komunikačních aplikací a služeb s nejvyšší úrovní flexibility, spolehlivosti a bezpečnosti.

Siemens převezme zodpovědnost za specifické oblasti nové architektury, včetně produktů Carrier Ethernet, IP routerů, síťové technické podpory a počátečních testů shody s vybavením různých výrobců. Součástí dohody je rovněž integrace tohoto vybavení do nové sítě BT a zajištění kompatibility s vybavením od dalších výrobců v jiných doménách 21CN. Společnosti BT a Siemens svým partnerstvím zahajují práci na nové generaci komunikačních služeb.

"Dodávka pro 21CN pomůže společnosti BT stát se prvním významným operátorem na světě, který používá koncovou síť IP. Tento projekt se stane rozhodujícím přechodem od prodeje kapacity k prodeji plně konvergovaných služeb ICT s přidanou hodnotou," vysvětluje Anton Schaaf, technický ředitel a člen představenstva divize Komunikace společnosti Siemens,.

"Věříme, že BT a Siemens sdílejí vizi budoucnosti komunikace ve všech oblastech moderního života, a tak se vzájemně doplňují - BT ve svém transformačním programu 21CN a Siemens ve vizi LifeWorks@Com, jejíž záměrem je usnadnění života pomocí moderních komunikačních řešení. Domníváme se, že Siemens byl vybrán, neboť je uznávaným poskytovatelem jak pokročilé systémové integrace, tak nejmodernější a vyzkoušené technologie. Roli nepochybně hrála i skutečnost, že je Siemens světově významným subjektem, který podporuje nový svět otevřených standardů, k nimž se společnost BT zavázala."

Výběr společnosti Siemens jako přednostního dodavatele pro 21CN firmy BT navazuje na několik předchozích úspěchů, které zahrnují dodávku řešení konceptu domácí zábavy pro Belgacom, širokopásmovou síť na bázi Ethernetu, řešení koncepce domácí zábavy pro thajskou společnost Advanced DataNetwork Communications (ADC), IP partnerství s KPN v Nizozemí nebo řešení VoIP pro společnosti Colt, Swisscom a Casema v Evropě či Cablevision v USA.

Siemens

Článek ze dne 4. května 2005 - středa