logo itpoint.cz

Calypso Wireless dokončila prezentaci duálního mobilního telefonu WiFi/GSM-GPRS s podporou VoIP

Mobilní telefon firmy Calypso, který využívá operační systém MSFT (Microsoft VoIP SIP Client) od firmy Microsoft, se podařilo úspěšně propojit se síťovým zařízením firmy Ecutel, které pro telekomunikační síť společnosti Ecutel dodala firma CISCO Systems.

Společnost Calypso Wireless, Inc., nová světová jednička v oblasti pokročilých bezdrátových telekomunikačních technologií, toto úterý oznámila, že úspěšně dokončila prezentaci svého duálního mobilního telefonu C1250i Wi-Fi-GSM-GPRS s podporou VoIP ve firmě Ecutel.

Mobilní telefon firmy Calypso, který využívá operační systém MSFT (Microsoft VoIP SIP Client) od firmy Microsoft, se podařilo úspěšně propojit se síťovým zařízením firmy Ecutel, které pro telekomunikační síť společnosti Ecutel dodala firma CISCO Systems.

"Naše společnost je potěšena úspěšnou prezentací duálního mobilního telefonu C1250i Wi-Fi-GSM-GPRS VoIP firmy Calypso. Podařilo se nám úspěšně propojit tento telefon s naší existující místní bezdrátovou sítí (WLL), která je osazena zařízením od firmy CISCO Systems. Těšíme se rozšíření naší místní bezdrátové sítě o systémovou platformu ASNAP (TM) od firmy Calypso, což nám umožní nabízet duální mobilní telefony firmy Calypso našim zákazníkům," říká Julio Teran, ředitel Divize přepínačů firmy Ecutel.

"Budou-li mobilní operátoři využívat naši rozšířenou místní bezdrátovou síť WLL, umožní jim to zvýšit průměrné tržby na zákazníka, protože budou moci rozšířit nabídku služeb o další služby s přidanou hodnotou. Společnost Ecutel se těší na to, až pomocí mobilních telefonů C1250i od firmy Calypso nabídne zákazníkům služby internetové telefonie (VoIP) a vysokorychlostní širokopásmové připojení k internetu," dodal Teran.

"Očekáváme uzavření smluv na dodávku našich produktů, zejména na duální mobilní telefony Wi-Fi-GSM-GPRS VoIP, mobilní telefony založené zcela na technologii WiFi a inteligentní mobilní telefony založené zcela na technologii GSM s podporou tří frekvenčních pásem. Díky nabídce nových služeb a možností, jako jsou například širokopásmové připojení k internetu, internetová telefonie (VoIP), multimediální přenos videa a síťové herní aplikace, získají telekomunikační operátoři možnost zvýšit své tržby a rozšířit svojí zákaznickou základnu," říká Alfredo Sarrazin, viceprezident pro prodej u firmy Calypso Wireless Inc.

"Protože internetový prohlížeč telefonu C1250i lze použít jak uvnitř, tak vně sítě WLAN, získají zákazníci vždy přístup k internetu. Telefony C1250i rovněž umožňují výměnu zpráv mezi telefonním přístrojem a bezdrátovou sítí LAN. Mobilní telefon je vybaven baterií, na kterou lze telefonovat přibližně 4 hodiny prostřednictvím internetu (VoIP). Telefon Calypso C1250i se dodává se sluchátky (přípojka typu Mini Stereo Jack), držákem na telefon s aktivním USB kabelem a síťovým adaptérem," dodává Sarrazin.

Calypso Wireless

Článek ze dne 8. července 2005 - pátek