logo itpoint.cz

Calypso Wireless oznamuje podpis distribuční smlouvy na prodej duálních mobilních telefonů Wifi-GSM GPRS ve Velké Británii

Distribuční smlouva se týká oblasti Spojeného království Velké Británie a Irska. Firma Calypso vzbudila zájem mnoha mobilních operátorů díky své technologii ASNAP, která nabízí systém umožňující mobilním operátorům a poskytovatelům internetových služeb identifikaci a autorizaci uživatelů mobilních technologií.

Společnost Calypso Wireless, nová jednička v oboru pokročilých telekomunikačních technologií oznámila, že uzavřela smlouvu o výhradní distribuci svých duálních širokopásmových Wifi-GSM/GPRS telefonů umožňujících obousměrné konferenční služby, s londýnskou firmou Franc Telecom, Ltd.

Distribuční smlouva se týká oblasti Spojeného království Velké Británie a Irska. Společnost Calypso očekává že tato nové smlouva jí přinese významný nárůst tržeb již ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku.

Firma Calypso vzbudila zájem mnoha mobilních operátorů díky své technologii ASNAP, která nabízí systém umožňující mobilním operátorům a poskytovatelům internetových služeb identifikaci a autorizaci uživatelů mobilních technologií.

Patentovaná technologie ASNAP(tm) firmy Calypso (číslo patentu USA 6 680 923), kterou využívá výše uvedený mobilní telefon, nabízí poskytovatelům internetových služeb a mobilním operátorům možnost zvýšení zisků díky novým službám, jako jsou například obousměrné videokonference v reálném čase. Tato technologie by také mobilním operátorům mohla přinést úsporu nákladů do nákupu dalších frekvenčních pásem a infrastruktury, protože umožní přenést část přenosové kapacity na bezdrátové sítě WLAN a na IP sítě a nabízí další nové potenciální zdroje příjmu, jako jsou rychlé připojení k internetu, internetová telefonie a obousměrné videokonference.

"Firma Franc Telecom hodlá podle svých slov nabídnout propojovací služby mezi jednotlivými operátory, jako např. T- Mobile - Deutsche Telekom, O2 a Vodafone. Proto bude náš mobilní telefon fungovat ve všech těchto sítích," říká Alfredo Sarrazin, viceprezident pro prodej u firmy Calypso Wireless, Inc.

Sarrazin dále řekl : "Firma Calypso Wireless hodlá prezentovat svůj telefon mobilním operátorům v USA, Evropě a Latinské Americe, se kterými již podepsala dohody o mlčenlivosti a testování nových mobilních telefonů."

Podle podmínek smlouvy udělila společnost Calypso firmě Franc Telecom výhradní právo na distribuci svých výrobků ve Spojeném království Velké Británie a Irska za předpokladu, že během prvních třech měsíců firma prodá alespoň 100 000 duálních mobilních telefonů GSM/Wi-Fi a dalších 150 000 v průběhu prvního roku platnosti smlouvy. Ve smlouvě se také uvádí, že Franc Telecom otevře pro každou objednávku neodvolatelný akreditiv se stanovenými podmínkami splatnosti, ve prospěch firmy Calypso, u renomované banky ze zemí EU, schválené firmou Calypso.

Tým společnosti Calypso příští týden v Londýně představí svůj duální mobilní telefon C1250i Wi-Fi potenciálním zákazníkům společnosti Franc Telecom. Na prezentaci budou přítomni zástupci obou smluvních stran této distribuční smlouvy, včetně zástupců mobilních operátorů a velkoprodejců. Dodávka prvních telefonů se očekává ve 4. čtvrtletí roku 2005.

"Věříme, že pro naše duální telefony s podporou Wi-Fi může být Velká Británie velmi velkým trhem a společnost Franc Telecom by měla být výborným strategickým partnerem pro rychlý průnik na tento trh. Na první prezentaci našeho telefonu sezval Jai Doonpandit z firmy Franc Telecom zástupce mobilních operátorů a několika největších velkoobchodníků s elektronikou ve Spojeném království Velké Británie a Irska. Obchodníci, kteří se zúčastní prezentace mají v této oblasti více než 6 000 prodejních míst, ve kterých by se před vánoční nákupní sezónou měly naše telefony objevit," říká George Schilling, prezident a generální ředitel firmy Calypso Wireless, Inc.

"Náklady na minutu volání z mobilních telefonů jsou ve Spojeném království Velké Británie a Irska značně vyšší než v USA. Zdá se, že ve Spojeném království existuje rostoucí poptávka po telefonech, které umožňují zákazníkům telefonovat za nižší ceny, než na které jsou dnes zvyklí. Mobilní telefony s podporou Wi-Fi od firmy Calypso, jim toto mohou nabídnout," říká Schilling.

Podle průzkumu, který provedla firma In-Stat/MDR, zabývající se organizací a analýzou moderních technologií, dojde ke spojení bezdrátových hlasových služeb (VoWLAN) s mobilní technologií dříve, než si většina z nás myslí. Do roku 2006 bude většina firem vybavena mobilními telefony podporující služby VoWLAN a tyto telefony začnou také postupně pronikat do trhu domácností.

"Mobilní telefon s podporou VoWLAN nabízí všechny funkce a služby běžného mobilního telefonu, plus bezdrátovou internetovou telefonii (přenos hlasu přes IP přes bezdrátovou LAN). Zákazníci získají skvělé pokrytí v oblastech, odkud nejvíce telefonují, tedy například doma či v práci, a mobilní operátoři jim budou moci nabídnout internetovou telefonii levně, protože minuta volání přes bezdrátové sítě LAN stojí zlomek ceny běžného hovoru z mobilního telefonu," říká Allen Nogee, hlavní analytik firmy In-Stat/MDR.

Další informace o duálních širokopásmových Wifi-GSM/GPRS telefonech od Calypso Wireless naleznete ZDE.

Calypso Wireless

Článek ze dne 20. května 2005 - pátek