logo itpoint.cz

České radiokomunikace mají nového personálního ředitele

Ing. Karel Buchta, Ph.D. byl jmenován k 1. 4. 2005 personálním ředitelem společnosti České radiokomunikace. K. Buchta působil v ČRa již od září roku 2003 jako projektový manager s cílem rozvinout projektové řízení napříč společností. Pod jeho vedením společnost dosáhla také certifikace systému řízení kvality podle normy ISO 9001.

Ing. Karel Buchta, Ph.D. (31) byl jmenován k 1.4. 2005 personálním ředitelem společnosti České radiokomunikace. K. Buchta působil v ČRa již od září roku 2003 jako projektový manager s cílem rozvinout projektové řízení napříč společností. Pod jeho vedením společnost dosáhla také certifikace systému řízení kvality podle normy ISO 9001.

"Na základě tohoto projektu byl ve společnosti postupně zaveden také řádný systém pro řízení kvality a rozvíjí se s tím související systém zlepšování firemních procesů," uvedl personální ředitel Karel Buchta. Dodal, že v tomto trendu chce pokračovat i na současné pozici. "České radiokomunikace mají vysoký potenciál v lidských zdrojích a právě proto jsou jednou z vůdčích společností v oblasti telekomunikací i TV a rozhlasového vysílání," řekl Ing. Buchta.

Před příchodem do ČRa pracoval Ing. Buchta od roku 1998 pro společnost Accenture, předního světového integrátora a implementátora v oblasti firemních procesů a informačních systémů. V rámci tohoto působení se zaměřoval především na zvyšování vnitřní efektivnosti prostřednictvím reengineeringu zejména personálních procesů, na jejich podporu informačními systémy a dále na strategické otázky spojené s řízením společností.

Ing. Karel Buchta, Ph.D. vystudoval podnikovou ekonomiku a personální management na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde posléze dokončil rovněž doktorskou specializaci v oblasti strategie společnosti. V rámci mezinárodních programů na této škole firemní strategii také přednáší.

České radiokomunikace

Článek ze dne 5. dubna 2005 - úterý