logo itpoint.cz

České radiokomunikace zahajují provoz nejlevnější profesionální WiFi sítě

Síť Bluetone WiFi, která zákazníkům umožňuje trvalé připojení k internetu již od 450 Kč vč. DPH měsíčně, v těchto dnech zprovozní České radiokomunikace na 55 místech po celé ČR. Služba je poskytována na základě předplatného. Jedná se o první vlastní síť ČRa, která je zaměřená především na rezidenční zákazníky. Počtem přípojných míst se Bluetone WiFi stala čtvrtou největší WiFi sítí v České republice.

Síť Bluetone WiFi, která zákazníkům umožňuje trvalé (nevytáčené) připojení k internetu již od 450 Kč vč. DPH měsíčně, v těchto dnech zprovozní České radiokomunikace na 55 místech po celé ČR. Služba je poskytována na základě předplatného. Jedná se o první vlastní síť ČRa, která je zaměřená především na rezidenční zákazníky. Počtem přípojných míst se Bluetone WiFi stala čtvrtou největší WiFi sítí v České republice.

"Naši zákazníci získávají touto službou výhodu stálého přístupu k internetu bez zpoplatnění objemu přenesených dat, a to za nejnižší cenu mezi profesionálními operátory," uvedl dnes Miroslav Semrád, marketingový ředitel ČRa. Podle něj totiž bude Bluetone WiFi na rozdíl od různých drobných firem a komunitních sítí pod 24 hodinovým dohledem přístupové sítě a přístupových bodů a společnost poskytuje svým zákazníkům garanci zprovoznění přístupového bodu do 24 hodin od výpadku. Spuštění sítě předcházel pětiměsíční pilotní projekt v Úněticích u Prahy. "V Úněticích jsme získali nutné zkušenosti s provozem a údržbou sítě. Do budoucna počítáme s rozšířením Bluetone WiFi až do 400 lokalit," řekl ke spuštění sítě Ing. Jaromír Charvát, ředitel úseku telekomunikačních služeb ČRa. Instalaci v jednotlivých lokalitách budou provádět smluvní partneři. ČRa do budoucna garantují, že nezvýší cenu poskytované služby.

Služba Bluetone WiFi funguje výhradně jako předplacená a zákazníci se mohou zaregistrovat buď na webových stránkách ČRa, či na Call Centru ČRa, kde si také vyberou délku předplatného na 1, 3 nebo 6 měsíců. Od délky předplatného se bude odvíjet cena za připojení od 450 do 499 Kč vč. DPH měsíčně. Služba je poskytována zásadně bez omezení objemu stažených dat a s ochranou proti tzv. "stahovačům". Většina přípojných bodů (Access pointů - AP) je v současné době připojena kapacitou 512 kbit/s s předpokladem nárůstu na rychlost až 2048 kbit/s na 1 AP. Počet uživatelů na jednom Access pointu je maximálně 30 a vzhledem k technologii WiFi nemůže být garantována stabilní přenosová rychlost.

V současné době je Bluetone WiFi přístupná v 33 lokalitách, na dalších z tohoto seznamu bude zprovozněna v nejbližších dnech :

Bečevná
Beroun - Děd
Běloves
Brandýs nad Labem - koleje
Brno - Moravany
Břeclav
Čáslav - SOUZ
Frýdek-Místek - HD Paskov
Havlíčkův Brod - Pražská
Hlinsko
Hodonín
Hradec Králové - Jungmannova
Jablonec
Jeseník - K. Čapka 1147
Jičín - Pod Lipami
Jihlava
Kladno - Rozdělov
Kladno - Sítná
Kladno - Benešovská
Klatovy - SOU
Klučovská Hora
Kolín - SOU
Kralupy - Hůrka
Kroměříž
Mladá Boleslav
Most
Nový Jičín
Olomouc - Jeremenkova
Olomouc - Foerestrerova
Opava - SOU
Ostrava - OKD, Gregorova 3
Ostrava - Havlíčkovo nám.
Ostrava - Plynární 6
Ostrava - Z. Bára 4
Pardubice
Pelhřimov
Plzeň - Purkyňova
Praha - Cukrák
Praha - Nákladové nádraží
Praha - Strahov
Praha - Žižkov
Přerov - Velká Dlážka
Říčany
Semily
Šumperk - Fibichova 11
Tábor
Třemošnice
Tři Kříže
Únětice
Ústí nad Labem - Berní
Vimperk
Votice
Vysoké Mýto
Vyškov - Puškinova 1
Znojmo - Agrodům

Podrobné informace včetně mapek pokrytí naleznete ZDE.

České radiokomunikace

Článek ze dne 9. června 2005 - čtvrtek