logo itpoint.cz

Český Telecom a Eurotel mají více než 200 tisíc uživatelů vysokorychlostního internetu

Vysokorychlostní internet od Českého Telecomu používá více než 157 tisíc zákazníků. Pro rychlý internet od Eurotelu se rozhodlo více než 48 tisíc zákazníků. Český Telecom a Eurotel také společně nabízejí služby bezdrátové sítě založené na technologii Wi-Fi. Tato síť je největší v České republice a umožňuje připojit se v 202 lokalitách.

"Více než 200 tisíc zákazníků se již rozhodlo pro vysokorychlostní internet od Českého Telecomu nebo Eurotelu a potvrdilo tak naše prvenství na trhu," oznámil generální ředitel Českého Telecomu Gabriel Berdár. "Tohoto úspěchu se nám podařilo dosáhnout v rekordně krátkém čase dvou let, a to i přesto, že u nás rozvoj vysokorychlostního internetu, na rozdíl od jiných zemí, dosud vůbec nepodporuje stát," dodává Gabriel Berdár.

Vysokorychlostní internet od Českého Telecomu používá více než 157 tisíc zákazníků. Pro rychlý internet od Eurotelu se rozhodlo více než 48 tisíc zákazníků. "Jsme potěšeni přetrvávajícím zájmem o naši službu vysokorychlostního mobilního přístupu na internet Eurotel Data Expres. Potvrzuje, že se oba přístupy k rychlému internetu perfektně doplňují, a naši zákazníci si tak mohou vybrat takovou službu, která jim nejvíce vyhovuje," říká Michal Heřman, generální ředitel společnosti Eurotel Praha.

Již za 399 Kč (bez DPH) si mohou zákazníci Českého Telecomu pořídit nejlevnější variantu, Internet Expres Doma Impuls s rychlostí 128/64 kb/s, která je určena začínajícím uživatelům internetu.

Nejrychlejší varianta služby - Internet Expres Doma Maxi - nabízí za 1 399 Kč (bez DPH) rychlost 2048/256 kb/s. Součástí nové nabídky služeb Internet Expres Doma jsou také varianty Ideal a Sprint s rychlostmi 512/128 kb/s za 599 Kč a 1024/256 kb/s za 799 Kč (bez DPH).

Český Telecom a Eurotel také společně nabízejí služby bezdrátové sítě založené na technologii Wi-Fi. Tato síť je největší v České republice a umožňuje připojit se v 202 lokalitách. Zákazníci využívající Internet Expres Ideal, Sprint nebo Maxi a Eurotel Internet Doma, Pro nebo Kombi mohou tuto bezdrátovou síť automaticky využívat bezplatně. V současné době vzrůstá zájem o tuto službu také mezi rezidenčními zákazníky – celkový počet uživatelů služby Eurotel WiFi Jet již přesáhl 10 000.

Podle průzkumu provedeného Českým Telecomem si noví zákazníci pořizují služby Internet Expres především díky možnosti nonstop - 24 hodin denně - připojení (74 %) a také faktu, že za přístup k internetu platí jenom měsíční poplatek (41 %). Nejčastěji používají noví zákazníci služby Internet Expres k hledání informací (80 %) a posílání e-mailů (82 %). Velké množství nových zákazníků využívá i elektronické bankovnictví (42 %).

Český Telecom

Článek ze dne 21. června 2005 - úterý