logo itpoint.cz

Český Telecom mění software páteřních a okrajových uzlů IP sítě

V noci z pátku na sobotu (1.4. – 2.4.) a ze soboty na neděli (2.4. – 3.4.) bude Český Telecom kompletně inovovat programové vybavení datových uzlů ve své páteřní a okrajové IP (datové) síti. Součástí procesu budou i krátkodobá a lokální přerušení provozu datových služeb Českého Telecomu mezi 22 hodinou večerní a 6 hodinou ranní.

V noci z pátku na sobotu (1. 4. – 2. 4.) a ze soboty na neděli (2. 4. – 3. 4.) bude Český Telecom kompletně inovovat programové vybavení datových uzlů ve své páteřní a okrajové IP (datové) síti.

Součástí procesu budou i krátkodobá a lokální přerušení provozu datových služeb Českého Telecomu mezi 22 hodinou večerní a 6 hodinou ranní. V naprosté většině případů nepřesáhnou dvacet minut. Projeví se například u bankomatů, platebních terminálů využívajících služeb datové sítě, nebo u služeb vysokorychlostního internetu.

K omezení provozu jednotlivých zařízení bude docházet postupně tak, aby byl dopad na zákazníky co nejmenší. Pro práce na datové síti byly záměrně vybrány noční víkendové hodiny, kdy je využívání těchto služeb oproti všedním dnům méně časté.

Český Telecom

Článek ze dne 31. března 2005 - čtvrtek