logo itpoint.cz

Český Telecom varuje před falešnými prodejci služeb

Český Telecom varuje před prodejci telekomunikačních služeb, kteří se vydávají za pracovníky nebo spolupracovníky Českého Telecomu. V posledním období společnost zaznamenává stovky stížností svých zákazníků, kteří upozorňují na nestandardní praktiky cizích prodejců. Kromě zástupců jiných operátorů může jít i o klasické zloděje, kteří se pod záminkou spolupráce s Českým Telecomem snaží dostat do bytů především starších osob, aby využili nestřežené chvilky a okradli je.

Český Telecom varuje před prodejci telekomunikačních služeb, kteří se vydávají za pracovníky nebo spolupracovníky Českého Telecomu. "V posledním období jsme zaznamenali stovky stížností našich zákazníků, kteří upozorňují na nestandardní praktiky cizích prodejců", uvedl Vlastimil Sršeň, tiskový mluvčí společnosti. "Kromě zástupců jiných operátorů může jít i o klasické zloděje, kteří se pod záminkou spolupráce s Českým Telecomem snaží dostat do bytů především starších osob, aby využili nestřežené chvilky a okradli je," varuje Vlastimil Sršeň.

"Pokud si zákazník není jistý, zda jde o certifikovaného zástupce Českého Telecomu, může zavolat na bezplatnou linku 800 130 027 a ověřit jeho totožnost. Do ověření by si zákazník neměl prodejce vůbec pouštět k sobě domů, jak se tomu nyní občas stává", upozorňuje Vlastimil Sršeň. "Pokud se prodejce, který se vydává za zástupce Českého Telecomu, nechce identifikovat, doporučujeme zákazníkům, aby s nimi přerušili komunikaci," dodává Sršeň.

Všichni zástupci Čwského Telecomu jsou vybavení identifikačními kartičkami a certifikáty společnosti. Tyto karty a certifikáty mají k dispozici i autorizovaní partneři Českého Telecomu a při každé návštěvě u zákazníků jsou povinni se těmito identifikačními doklady prokazovat. Identifikační karty i certifikáty jsou vyrobeny tak, aby byly srozumitelné a čitelné například i pro osoby se zhoršeným zrakem.

 Identifikační karta zaměstnance Českého Telecomu
Identifikační karta zaměstnance Českého Telecomu

 Identifikační karta autorizovaného prodejce
Identifikační karta autorizovaného prodejce

Český Telecom

Článek ze dne 13. června 2005 - pondělí