logo itpoint.cz

Čeští top manažeři ocenili image GTS Novera

V devátém ročníku národní ceny za image Rhodos 2005 se GTS Novera umístila v kategorii telefonní operátoři na třetím místě za společnostmi T-Mobile a Oskar Vodafone. GTS Novera získala ocenění za image jako jediný fixní telekomunikační operátor v České republice.

Sdružení Rhodos každý rok v několika kategoriích oceňuje společnosti působící na českém trhu. Výsledky soutěže určují manažeři českých firem. Každoročně je potřeba absolvovat poměrně náročnou cestu zahrnující zkoumání firem, sestavování dotazníků a následné telefonické výzkumy, ze kterých je sestaven žebříček "nejlepších mezi nejlepšími" v každé vyhlášené kategorii.

Letošní výzkum proběhl v srpnu a září. Ve dvou vlnách se uskutečnilo celkem tisíc rozhovorů. Jejich prostřednictvím sděluje reprezentativní vzorek manažerů svůj názor na image firem v jednotlivých kategoriích. Náhodně vybraní respondenti tvořící reprezentativní vzorek top manažerů v České republice tak konkretizují zdánlivě neuchopitelnou firemní image. Z nabídky pětadvaceti parametrů vybírají pět nejdůležitějších, zvlášť pro každou kategorii.

Těchto pět parametrů, které mají určit image firem, tvoří základ hodnocení v hlavní fázi výzkumu. V té image hodnotí pět set náhodně vybraných top manažerů z celé naší země. Rozhovory jsou uskutečňovány metodou telefonického dotazování.

"Přestože se prostředky, které věnujeme na budování image společnosti, zdaleka nemohou vyrovnat rozpočtům nadnárodních mobilních gigantů, domnívám se, že jsme za jediný rok dosáhli působivého výsledku," komentuje umístění v soutěži Rhodos marketingová ředitelka GTS Novera Tereza Vránková. "O to víc nás těší, že jsme takto pozitivně zapsáni u cílové skupiny, která je pro naši společnost klíčová - u firemních zákazníků," dodává Vránková.

Článek ze dne 29. listopadu 2005 - úterý