logo itpoint.cz

Check Point jednoznačně překonává Cisco a Juniper v testech v reálném provozu

Bezpečnostní brána pro ochranu perimetru Check Point VPN-1 Next Generation zablokovala během testu 100 % běžných útoků na aplikační úrovni, zatímco zařízení PIX 515E od společnosti Cisco a zařízení NetScreen-204 od společnosti Juniper byla během testu schopna poskytnout ochranu jen před šesti procenty útoků na aplikační úrovni ...

Check Point Software Technologies Ltd., celosvětový lídr v oblasti zabezpečení Internetu, představil výsledky nezávislého testu prováděného společností Tolly Group. Výsledky testu dokládají, že Check Point přináší ve srovnání se společnostmi Cisco Systems, Inc. a Juniper Networks nejširší pokrytí současných komplexních bezpečnostních slabin a zároveň nejnižší celkové náklady na vlastnictví (Total Cost of Ownership - TCO).

Bezpečnostní brána pro ochranu perimetru Check Point VPN-1 Next Generation zablokovala během testu 100 % běžných útoků na aplikační úrovni, zatímco zařízení PIX 515E od společnosti Cisco a zařízení NetScreen-204 od společnosti Juniper byla během testu schopna poskytnout ochranu jen před šesti procenty útoků na aplikační úrovni.

Kompletní výsledky testu je možné stáhnout ze stránky http://www.checkpoint.com/products/home_promo/tolly_2005.html.

"V dnešním prostředí dynamických útoků cílených na aplikace požadují zákazníci komplexní bezpečnostní řešení poskytující funkce virtuální privátní sítě, firewallu a ochrany před průnikem (IPS), aby tak ochránily své sítě před útoky typu Denial of Service, neoprávněného přístupu k serverům či klientům nebo zcizení uživatelského jména a hesla," prohlásil Kevin Tolly, prezident a CEO společnosti Tolly Group a pokračoval: "Testování ukázala, že Check Point toto vše nabízí v jediném řešení, zatímco konkurenční testované produkty nutí uživatele k pořízení dalšího zařízení, aby bylo dosaženo obdobné ochrany před průniky."

Řešení společností Check Point, Cisco a Juniper podstoupila 17 přísných testů, při nichž byla vystavena řadě pokusům o zneužití množství slabin na aplikační úrovni včetně slabin v SSL, SQL a HTTP. Testy názorně ukázaly, že zatímco řešení společností Cisco a Juniper jsou reaktivní, tj. při ochraně před útoky spoléhají na předdefinované signatury, řešení společnosti Check Point je preventivní a chrání sítě před útoky dokonce dříve, než se objeví.

Kromě tohoto faktu vedla zjištění Tolly Group k označení společnosti Check Point jako lídra v těchto oblastech :

"Konkurenční testovaná řešení od společností Cisco a Juniper vyžadují použití více než jednoho produktu, aby bylo dosaženo srovnatelné ochrany perimetru sítě. To však pro zákazníky znamená vyšší náklady a správu bezpečnosti to činí složitější," zdůraznila Carol Stone, vice prezidentka pro marketing společnosti Check Point Software Technologies a dodala: "Řešení Check Point VPN-1 NG nabízí uživatelům nejnižší TCO - stačí jim investovat do jednoho řešení, ve kterém získají všechny bezpečnostní funkce a funkce správy, které potřebují."

Tolly Group je organizace se sídlem v Boca Raton na Floridě v USA, poskytující nezávislé testování a strategické poradenství. Nabízí široké spektrum služeb jak pro dodavatele, tak pro koncové uživatele, přičemž přináší zákazníkům odborné nezaujaté informace. Tolly Group je celosvětově ceněna pro svou kvalifikaci pro hodnocení špičkových technologií.

Více informací je možné získat na www.tolly.com

Check Point

Článek ze dne 25. února 2005 - pátek