logo itpoint.cz

Czech On Line představuje službu internetové telefonie

Společnost Czech On Line na trh uvádí novou službu COL Voice On Line, která je založena na moderní technologii Voice over IP. Služba poskytuje uživatelům vysokorychlostního internetu kvalitní a výhodné telefonní volání. COL Voice On Line je vhodným řešením pro živnostníky a menší či střední firmy s jednou nebo více pobočkami. Kvalita hlasového přenosu u služby COL Voice On Line je díky používání vhodných kodeků srovnatelná s kvalitou běžného typu přenosu hovorů u většiny telekomunikačních technologií.

Společnost Czech On Line na trh uvádí novou službu COL Voice On Line, která je založena na moderní technologii Voice over IP. Služba poskytuje uživatelům vysokorychlostního internetu kvalitní a výhodné telefonní volání. COL Voice On Line je vhodným řešením pro živnostníky a menší či střední firmy s jednou nebo více pobočkami.

Výhody služby popisuje generální ředitel Czech On Line, Michael Fried : "Hlavním benefitem pro klienty jsou bezkonkureční tarify. Nabízíme volání v síti Czech On Line zdarma, místní i meziměstské hovory do ostatních sítí poskytujeme za jednotnou, nízkou cenu již od 39 haléřů za minutu." "Službu COL Voice On Line však nelze redukovat na pouhé levnější volání do zahraničí přes internet nebo telefonování PC-to-PC aplikacemi jako Net Meeting. Naším cílem je nabídnout firmám na datových linkách Czech On Line kvalitní a konkurenceschopnou hlasovou službu, která zefektivní a usnadní firemní telefonní komunikaci se zákazníky, partnery či pobočkami a plně nahradí pevnou linku Českého Telecomu," dodává Fried.

COL Voice On Line je hlasová služba se standardními funkcemi běžné telefonie. Umožňuje volání a faxování přes datovou širokopásmovou technologii xDSL (služby COL ADSL a COL ADSL Quatro). V rámci COL Voice On Line firma obdrží klasické telefonní číslo. Na něm je dostupná ze všech pevných i mobilních sítí. Kromě toho Czech On Line poskytuje možnost zachování stávajícího telefonního čísla, což je nespornou výhodou této služby.

Kvalita hlasového přenosu u služby COL Voice On Line je díky používání vhodných kodeků srovnatelná s kvalitou běžného typu přenosu hovorů u většiny telekomunikačních technologií. Klienti mají zdarma přístup k on-line statistikám svých hovorů na internetu nebo si mohou nechat zasílat podrobný výpis emailem.

Službu internetové telefonie Czech On Line doplňuje nabídkou IP zařízení nezbytných pro realizaci VoIP služeb. Jedná se o analogovou IP bránu, inteligentní IP telefon nebo ADSL modem s integrovanou analogovou bránou. Tato zařízení je možné si zakoupit za plnou či dotovanou cenu nebo pronajmout v rámci služby.

Služba Voice On Line je dostupná na vysokorychlostních xDSL linkách v největších městech ČR (Praha, Brno, Ostrava, České Budějovice, Plzeň, Hradec Králové, Liberec, Pardubice). Czech On Line plánuje rozšířování dostupnosti služby jak do nových oblastí, tak na další datové technologie.

Lokálním poskytovatelům internetových služeb (ISP) Czech On Line nabízí VoIP služby na velkoobchodním základu.

COL Voice On Line - ceny volání (bez DPH)

NÁRODNÍ VOLÁNÍ
silný provoz (07:00 - 19:00), slabý provoz (19:00 - 07:00, S0, NE, svátky) silný provoz slabý provoz
místní volání 0,75 0,39
meziměstské volání
volání do mobilních sítí 3,70 3,70
volání v síti Czech On Line 0* / 0,45 0* / 0,20

* při placení měsíčního paušálu 90,- Kč

zóna země silný provoz slabý provoz
1 Německo, Polsko, Rakousko, Slovensko 2,10 2,10
2 Francie, Itálie, Kanade, Maďarsko, Nizozemsko, USA, Švýcarsko, Vatikán, GB 2,80 2,80

Více informací naleznete ZDE

Czech On Line

Článek ze dne 11. května 2005 - středa