logo itpoint.cz

CZ.NIC se otevírá veřejnosti

Sdružení CZ.NIC z.s.p.o., správce domény nejvyšší úrovně .cz, na své pondělní valné hromadě odsouhlasilo několik revolučních změn, které budou mít za důsledek větší otevření se veřejnosti a přizvání dalších nových členů. Po bouřlivém a napínavém téměř sedmihodinovém jednání byly přijaty významné změny.

Sdružení CZ.NIC z.s.p.o., správce domény nejvyšší úrovně .cz, na své pondělní valné hromadě odsouhlasilo několik revolučních změn, které budou mít za důsledek větší otevření se veřejnosti a přizvání dalších nových členů. Po bouřlivém a napínavém téměř sedmihodinovém jednání byly přijaty následující změny :

CZ.NIC, z. s. p. o., je zájmové sdružení právnických osob založené 24. května 1998 patnácti právnickými osobám – předními poskytovateli služeb Internetu. V současné době má 31 členů a je zapsáno u Magistrátu hl. města Prahy. Sdružení bylo založeno, aby převzalo vedení centrální databáze domén pod hlavní doménou .cz a zajistilo profesionalizaci této služby. Sdružení od 1. 9. 1999 zajišťuje registraci domén druhé úrovně pod národní doménou .cz, provoz jmenných serverů pro doménu .cz a související činnosti. Od října 2003 spolupracuje s na těchto činnostech s řadou komerčních registrátorů.

CZ.NIC

Článek ze dne 22. června 2005 - středa