logo itpoint.cz

Další posilou pro GTS NOVERA jsou Telenor a Nextra

Telekomunikační skupina GTS Central Europe (GTS CE), jejíž součástí je i český celonárodní telekomunikační operátor GTS Novera, získala 100 % podíl ve společnostech Telenor Networks a Nextra v České a Slovenské republice.

Smlouvy podléhají schválení antimonopolními úřady v obou zemích, ukončení transakcí se očekává na začátku roku 2006.

GTS Novera je vedoucím fixním operátorem pro firemní klientelu v České republice. Příjmy společnosti GTS CE, která novými akvizicemi pro Českou a Slovenskou republiku posiluje své postavení v regionu střední a východní Evropy, by se v roce 2005 měly pohybovat okolo 300 milionů eur.

Česká společnost Nextra (zal. r. 1998) je významným operátorem, který nabízí řadu vysoce kvalitních komunikačních služeb na bázi internetového protokolu, působí ve firemním i rezidentním sektoru. Telenor Networks pak poskytuje přístup k poslední míli pro další telekomunikační operátory.

"Koupě Telenoru a Nextry je dalším logickým krokem na cestě ke konsolidaci českého telekomunikačního trhu," řekl k podpisu smluv Milan Rusnák, generální ředitel společnosti GTS Novera. "Telenor a Nextra jsou obrovským přínosem pro další rozvoj naší společnosti. Spolu s Contactelem, který jsme získali v minulém týdnu, nám pomohou dále rozvíjet služby pro všechny naše zákazníky," dodal Milan Rusnák.

Článek ze dne 8. prosince 2005 - čtvrtek