logo itpoint.cz

DXC- 4 připojí čtyři nebo osm příchozích linek

Společnost RAD Data Communications uvádí na trh nový produkt s názvem DXC- 4, jenž slouží k fyzickému sdružování mnoha datových toků, běžících na digitálních kanálech linek E1/T1. Jednoúčelové zařízení je určeno především provozovatelům rozsáhlejší síťové infrastruktury a umožňuje fyzicky propojit až 8 linek do jediného sdruženého svazku typu E1/T1, takže provoz původně oddělených kanálů je převeden do jediného datového toku na bázi časového dělení pásma (TDM).

Společnost RAD Data Communications uvádí na trh nový produkt s názvem DXC- 4, jenž slouží k fyzickému sdružování mnoha datových toků, běžících na digitálních kanálech linek E1/T1. Jednoúčelové zařízení je určeno především provozovatelům rozsáhlejší síťové infrastruktury a umožňuje fyzicky propojit až 8 linek do jediného sdruženého svazku typu E1/T1, takže provoz původně oddělených kanálů je převeden do jediného datového toku na bázi časového dělení pásma (TDM). Produkt je dodáván jako kompaktní hardwarový celek, včetně všech vstupních a výstupních konektorů, pro umístění do standardního rackové skříně dle norem ETSI, což nanejvýš zjednodušuje instalaci a zprovoznění. Díky malým rozměrům (výška 1U a šířka 21,5cm) je do běžného racku možno umístit dvě takováto zařízení vedle sebe.

Nově představené řešení je určeno především provozovatelům bezdrátových a mobilních sítí či poskytovatelům pronajímaných digitálních okruhů, pro něž je důležité maximální využití jakékoliv datové kapacity. DXC- 4 dovoluje sdružit fragmenty E1/T1 linek do spojeného svazku a optimálně tak využít všechny dostupné digitální kanály, díky čemuž lze infrastrukturu těchto jinak dosti nákladných okruhů co možná nejlépe vytěžovat. Ideální je tedy nasazení pro sdružení komunikace od základnových stanic mobilní sítě či bezdrátových bodů (hot-spotů) na cestě k síťovým centrům. Správa prostřednictvím SNMP, ASCII terminálu, protokolem Telnet a nativní aplikací ConfiguRAD.

Zařízení je přichystáno v konfiguraci, která umožní jeho okamžité zapojení do síťového provozu. Odolné kovové šasi obsahuje všechny konektory pro datové linky, vstupy pro napájení (240 V střídavého napětí, 48 V stejnosměrného napětí) a normovaná rozhraní pro Ethernet a pro účely administrace sériový kabel (RS-232 port). Volitelně je možno zařízení vybavit celým napájecím zdrojem. Samotné E1/T1 porty jsou předem nakonfigurovány zabudovaným softwarem pro plnou funkcionalitu, takže v zásadě vyhovují instalaci ve stylu „plug-and-play“. Administraci kompaktního DXC- 4 lze provádět jak prostřednictvím specializovaných nástrojů jako RADview TDM, tak prostřednictvím aplikace Telnet, standardního ASCII terminálu či jakéhokoliv běžného webového prohlížeče.

RAD Data Communications

Článek ze dne 24. března 2005 - čtvrtek