logo itpoint.cz

Eurotel vyplatí dividendu Českému Telecomu

Mobilní operátor Eurotel vyplatí své mateřské společnosti Český Telecom dividendu tři miliardy korun z nerozděleného zisku z minulých let. Peníze Telecom použije na splácení svých závazků. Další možná výplata bude podle mluvčího Telecomu Vlastimila Sršně vždy zvažována podle potřeb a možností celé skupiny.

Mobilní operátor Eurotel vyplatí své mateřské společnosti Český Telecom dividendu tři miliardy korun z nerozděleného zisku z minulých let. Rozhodlo o tom vedení Telecomu s tím, že Eurotel má částku zaplatit do 15. července.

Peníze Telecom použije na splácení svých závazků. Další možná výplata bude podle mluvčího Telecomu Vlastimila Sršně vždy zvažována podle potřeb a možností celé skupiny.

Loni Eurotel Telecomu vyplatil osm miliard korun ve dvou dividendách. Letos by podle dřívějšího vyjádření generálního ředitele Michala Heřmana pro ČTK měla být celková částka nižší. Firma totiž letos počítá s vyššími investicemi, a to o pětinu. Zvýšení investičních prostředků na 3,5 miliardy korun si vyžádají jednorázové výdaje především do zavádění nových datových služeb a přenositelnosti čísel.

Eurotel loni zvýšil výnosy o procento na 29,5 miliardy korun a vykázal čistý zisk 6,6 miliardy korun. Telecom vlastní v Eurotelu 100 procent od prosince 2003, kdy ke svým 51 procentům dokoupil podíl americké Atlantic West. Eurotel je největší tuzemský mobilní operátor, který měl na konci minulého roku 4,6 milionu zákazníků.

O tom, zda bude dividendy vyplácet i Český Telecom by měl rozhodovat nový vlastník, kterým bude zhruba od poloviny roku španělská Telefónica. Ta má 51 procent státu v Telecomu získat za 82,6 miliardy korun.

ČTK

Článek ze dne 21. dubna 2005 - čtvrtek