logo itpoint.cz

Geewa.com - velká herní aréna pro mobilní, internetové a TV hry pro hráče z celého světa

Nový portál Geewa.com propojil světy internetových, mobilních a televizních her v jednu velkou herní arénu. Nyní je možné vyzvat k hernímu souboji kohokoli na této planetě přes mobil, počítač nebo televizi. Ke 160 tisícům hráčům mobilních online her se tak může přidat i početná internetová komunita. Hitem se nyní stala hra Hockey Duel, v kterém soupeří hráči v hokejovém rozstřelu.

Společnost Geewa spustila nový herní portál geewa.com, který umožňuje hrát hráčům zdarma on-line hry prostřednictvím mobilu nebo počítače a v blízké budoucnosti i interaktivní TV - jedinou podmínkou je připojení k internetu. Jde o unikátní koncept, kde nezáleží na tom, jaké zařízení je k hraní používáno či v jaké zemi se hráč nachází. Hry lze hrát samostatně či je možné vyzvat kohokoli na světě k soupeření v osobním duelu. Herní portál hráčům zároveň umožňuje mezi sebou komunikovat formou vzkazů či chatu, a to jak přes počítač tak i mobil.

"Hráč rozehraje hru třeba doma na počítači a pak pokračuje v herních klání na mobilu cestou do práce. Vyzvat k souboji je možné kohokoli na světě, kdo má e-mailovou adresu nebo mobilní telefon. Dotyčný je informován SMS zprávou a je na něm, jestli výzvu přijme a začne hrát přes internet nebo mobil," dodal Miloš Endrle, ředitel společnosti Geewa. Svoje výsledky pak hráči mohou sledovat v ligách, turnajích a dlouhodobých žebříčcích.

Geewa takto zásadním způsobem rozšiřuje koncept on-line her pro více hráčů, který poprvé představila loni v červnu ve verzi pro mobilní telefony. Od té doby věrnostní program provozovaný v rámci mobilních online her navštívilo přes 150 tisíc registrovaných hráčů a každý měsíc přiláká dalších 10 tisíc nových. "Očekáváme, že koncem roku budeme prostřednictvím webového rozhraní měsíčně registrovat až na 50 tisíc nových uživatelů," dodal Endrle. Portál Geewa.com míří i za hranice Česka a Slovenska a chystá se proniknout i na Polský a Maďarský trh.

Geewa.com zároveň nabízí unikátní reklamní systém, jehož prostřednictvím mohou firmy nabízet své produkty a služby neplatícím hráčům. Jde o novým druh interaktivní reklamy, která umožňuje hráčům nabídnout například další mobilní obsah přímo na jejich mobilní telefony či poslat katalog elektronickou poštou - a to vše cíleně dle věku, pohlaví, regionu a mobilního operátora.

"Naše hry jsou založeny hlavně na logice a důvtipu, takže hráče jen tak neomrzí - pořád je možné co zlepšovat. Každý může svůj um měřit s kamarády či těmi nejlepšími hráči z celého světa umístěných na vrcholu herních žebříčků. Hráči mohou navzájem chatovat, posílat si osobní vzkazy, a tak se přirozeně seznamovat," dodal Miloš Endrle. Geewa.com nyní zdarma nabízí šest on-line her. Herním hitem se nyní stala internetová hra Hockey Duel, kde je úkolem rozstřílet soupeře ve střelbě od modré čáry. Hra je během mistrovství světa v ledním hokeji exklusivně dostupná na portále Atlas.cz.

Další hry v nabídce jsou kovbojská střílečka Wild West Duel, logická karetní hra IQ Cards Duel, bezpečně projít minovým polem musí hráč v Minefield Duel a změřit síly v uklízení po pořádné party lze v After Party Duel, kde hráč musí rychle vše uklidit na správné místo. Poslední ze šestice je Hot Blocks Duel, varianta na oblíbenou herní klasiku Tetris. Herní platforma Geewa je k dispozici všem vývojářům a firmám, které by chtěly na platformě Geewa provozovat svoje vlastní hry.

Přístup k hrám lze zdarma získat odesláním registrační SMS zprávy zpoplatněnou standardním poplatkem na telefonní číslo (+420) 736 304 030 s textem GPIN 1234, kde 1234 představuje libovolný čtyř číselný kód. Poté se hráč může ihned přihlásit a začít hrát na portálu www.geewa.com nebo přes mobil na wap.geewa.com. "Hry jsou pro všechny uživatele v základním režimu zdarma. Není také nutné cokoli složitě instalovat či studovat herní manuály. Vše je uspořádáno velmi přehledně a jednoduše," řekl Miloš Endrle. Základní režim umožňuje si zahrát denně libovolnou hru a využít zdarma mnoha funkcí portálu. "Je ideální pro každého, kdo se chce jen příležitostně pobavit a trénovat třeba na budoucí ostrý duel se soupeřem," dodal.

Hráči, kteří budou chtít využít všech výhod herního portálu, zaplatí za plný přístup k vybrané hře týdně 30 korun včetně DPH. Zaplacení probíhá odesláním SMS zprávy s textem "HRA WWD" (kde WWD je příklad kódu hry) na číslo 9001130. "Získají tak navíc možnost vyzvat k duelu konkrétní hráče, mít k dispozici neomezený počet her každý den, plně využívat všech funkcí pro komunikaci s ostatními hráči a ti nejlepší mohou dokonce vyhrát mobilní telefon Nokia 6681," uzavřel Miloš Endrle, ředitel společnosti Geewa.

Více informací naleznete na www.geewa.com nebo wap.geewa.com.

Geewa

Článek ze dne 11. května 2005 - středa