logo itpoint.cz

Genesys a Microsoft společně vyvinou produkt pro internetovou telefonii a instant messaging

Uživatelé tak budou moci zjistit, jestli jsou osoby, s kterými potřebují hovořit, telefonicky dostupné či přítomni on-line na internetu. Kliknutím myši bude možné uskutečnit hovor a nebo naplánovat on-line konferenci přímo z jejich počítače. Produkt společně vyvíjí Genesys, dceřiná společnost koncernu Alcatel, a Microsoft Real-Time Collaboration Group.

Genesys Telecommunications Laboratories, dceřiná společnost koncernu Alcatel, podepsala strategickou dohodu s firmou Microsoft. Spojením sil s divizí Microsoft Real-Time Collaboration Group hodlá Genesys vyvinout integrované řešení pro uživatele aplikace "Istanbul", komunikačního klienta nové generace společnosti Microsoft. Genesys uživatelům Istanbulu umožní zpřístupnit jejich kontaktní informace a provádět telefonní hovory prostřednictvím počítače.

"Produkt umožní uživatelům okamžitě zjistit, jestli jsou osoby, s kterými potřebují hovořit, dostupné prostřednictvím telefonu nebo přítomni on-line po internetu. Zároveň jim umožní kliknutím myši uskutečnit hovor a nebo naplánovat on-line konferenci přímo z jejich počítače se systémem společnosti Microsoft," uvedl ke spolupráci obou firem Martin Veselka, regionální manažer Genesys Telecommunications Laboratories. "Přístup k funkcím telefonu a jejich kontrola prostřednictvím počítače je obrovskou příležitostí jak zjednodušit obchodní komunikaci a zbavit se zbytečných pokusů určitou osobu zastihnout, pokud není evidentně dostupná," dodal Martin Veselka.

Myšlenka možnosti zjistit on-line dostupnost osob uvedených v adresáři kontaktů je podstatou tzv. instant messaging - rychlé textové komunikace prostřednictvím internetu. Je tak možné rychle a pohodlně zjistit, jestli je konkrétní osoba dostupná on-line, například pro komunikaci formou chatu.

"Partnerství mezi společnostmi z nichž jedna rozumí telefonii a druhá se zaměřuje na desktopové aplikace, představuje zajímavou vizi pro budoucnost obchodní komunikace. Umožní integraci běžných desktopových aplikací s nejrozšířenějšími klasickými ústřednami a IP ústřednami," řekl Bern Elliot viceprezident analytické společnosti Gartner. "Kombinace telefonních funkcí s instant messaging otevírá dveře novým produktovým řadám pro kancelářské telefony," dodal.

"Díky spolupráci s Genesys rozšíříme výhody počítačové telefonie po celé společnosti, " řekl Taylor Collyer, ředitel divize Real-Time Collaboration Group společnosti Microsoft. "Propojením telefonu s funkcemi zjištění dostupnosti osob a spolupráce instant messaging, je možné dosáhnout doposud nevídaného přístupu k zákazníkům, partnerům a kolegům. Výsledkem je mnohem větší efektivita a zlepšení komunikace."

Microsoft

Článek ze dne 21. ledna 2005 - pátek