logo itpoint.cz

GSM podnikové řešení pro kompletní pokrytí uvnitř budov

Švédský mobilní operátor Spring Mobil objednal u společnosti Siemens dodávku mobilních sítí na bázi GSM/GPRS pro pokrytí uvnitř budov. Řešení zahrnuje malé, cenově dostupné základnové stanice, a integraci do stávajících IP sítí. Řešení lze snadno implementovat v dnešních podnikových infrastrukturách a podporuje i efektivní GSM/GPRS pokrytí ve specifických prostředích a podmínkách, jako jsou například podzemní parkoviště.

Švédský mobilní operátor Spring Mobil objednal u společnosti Siemens, divize Komunikace, dodávku mobilních sítí na bázi GSM/GPRS pro pokrytí uvnitř budov. Řešení zahrnuje malé, cenově dostupné základnové stanice, a integraci do stávajících IP sítí. Řešení lze snadno implementovat v dnešních podnikových infrastrukturách a podporuje i efektivní GSM/GPRS pokrytí ve specifických prostředích a podmínkách, jako jsou například podzemní parkoviště. V rámci pětileté rámcové smlouvy bude Siemens společnosti Spring Mobil dodávat vnitřní základnové stanice i řídicí jednotky na bázi IP.

Již během tříměsíčního zkušebního provozu Siemens demonstroval výkonnost svého řešení základnových stanic, stejně jako jeho neobykle rychlou a snadnou instalaci i nákladovou efektivitu IP přenosů. Spring Mobil již začal instalovat nové mobilní sítě u firemních zákazníků z různých odvětví, od médií a IT až po výrobu.

"S řešením od společnosti Siemens jsme lépe schopni nabízet náš produkt One Phone i velkému množství středních a menších firem. Řešení základnových stanic společnosti Siemens jsme zvolili po rozsáhlém vyhodnocování a testování. Tato technologie přesně odpovídá našemu obchodnímu modelu, který má podnikům umožnit využití všech vlastností mobilní telefonie uvnitř budov," vysvětluje Fredrik Zetterlund, výkonný viceprezident a zakladatel společnosti Spring Mobil.

"Těší nás, že můžeme spolupracovat s operátorem, který udává nové trendy v mobilní telefonii," řekl Christoph Caselitz, prezident mobilních sítí společnosti Siemens. "Naším úkolem je nyní prohloubit spolupráci se Spring Mobil poskytnutím maximálního výkonu a uváděním dalších mobilních podnikových řešení. Řešení pro pokrytí uvnitř budov hrají významnou roli v oblasti firemní mobilní komunikace."

Společnost Spring Mobil byla založena v roce 2002. Švédská společnost Spring Mobil nabízí řešení pro podnikovou telefonii One Phone, která firemním zákazníkům umožňuje plně nebo částečně nahradit více telefonů jediným - mobilním telefonem. Prostřednictvím instalace sítě GSM/GPRS v prostorách zákazníka poskytuje Spring Mobil výhodnou nabídku cen i služeb, stejně jako kvalitu hovoru, schopnou nahradit pevné telefonní linky. Spring Mobil také nabízí virtuální pobočkové ústředny, národní i mezinárodní roamingové pokrytí a další služby poskytující firemním zákazníkům kompletní telefonní řešení.

Spring Mobil je plně licencovaným GSM operátorem a členem GSM Asociace. Další informace o Spring Mobil najdete na adrese http://www.springmobil.se.

Siemens

Článek ze dne 11. ledna 2005 - úterý