logo itpoint.cz

Hughes Network Systems dodá Star 21 širokopásmový bezdrátový přístupový systém

Společnost Star 21 bude provozovat systém AB9400 LMDS typu point-to-multipoint v nově licencovaném pásmu 28 GHz. Svým zákazníkům, především alternativním telekomunikačním operátorům, bude dodávat vyspělé služby v oblasti pronajatých linek, ATM a IP.

Společnost Hughes Network Systems, Inc. (HNS), přední světový dodavatel širokopásmových satelitních řešení a významný dodavatel bezdrátových přístupových systémů, podepsala smlouvu se společností Star 21 Networks, a. s., na dodávku širokopásmového bezdrátového systému AB9400 v České republice.

Společnost Star 21 bude provozovat systém AB9400 LMDS typu point-to-multipoint v nově licencovaném pásmu 28 GHz. Svým zákazníkům, především alternativním telekomunikačním operátorům, bude dodávat vyspělé služby v oblasti pronajatých linek, ATM a IP. Flexibilita systému AB9400 umožní operátorům nabízet koncovým uživatelům záruku standardní kvality služeb (QoS) pro všechny kategorie služeb. Instalace v Praze by měla začít ještě v prvním čtvrtletí tohoto roku.

"Systém AB9400 má pokročilé vlastnosti a umožní nám poskytovat zákazníkům nejmodernější služby. Společnost HNS získala detailní přehled našich požadavků na fungování služby a pomocí funkcí VLAN, přemostění a dalších dokázala plně přizpůsobit a optimalizovat systém AB9400 pro naše potřeby," řekl Ondřej Coufal, ředitel společnosti Star 21.

Nejvýznamnější funkce zahrnují :

"Těší nás, že si společnost Star 21 vybrala právě náš systém. Jedná se už o druhého širokopásmového bezdrátového operátora v České republice, který zvolil řešení AB9400 LMDS od HNS. Pro nás je to další důkaz důvěry zákazníků v možnosti našeho systému, jež daleko překračují datové rychlosti a kvalitu terestrického DSL," řekl Tom Hsu, senior viceprezident a ředitel divize Broadband Carrier Networks, HNS.

"Prostřednictvím vyspělých schémat dynamického přidělování přenosového pásma a zpracování QoS umožňuje systém AB9400 společnosti Star 21 obsloužit v přiděleném pásmu až desetkrát více zákazníků než s konkurenčními systémy LMDS. Společnost Star 21 bude moci nabízet garantovanou propustnost 5 Mb/s s maximální nárazovou rychlostí 29 Mb/s, zatímco DSL obvykle nabízí maximální nárazovou rychlost 2 Mb/s a nulovou nebo velmi nízkou zaručenou propustnost," řekl Bhanu Durvasula, ředitel vývoje systémů LMDS v divizi HNS Broadband Carrier Networks.

HNS

Článek ze dne 11. února 2005 - pátek