logo itpoint.cz

Informace k výběrovému řízení na udělení telekomunikační licence ke zřizování a provozování veřejné mobilní telekomunikační sítě v pásmu 872 MHz

ČTÚ informuje, že Zadávací dokumentaci uvedeného výběrového řízení si po předchozím zaplacení účastnického poplatku převzali dne 19. ledna 2005 čtyři zájemci o účast ve výběrovém řízení. Jsou to T- Mobile, Eurotel, Czech On Line a České radiokomunikace.

Český telekomunikační úřad informuje, že Zadávací dokumentaci uvedeného výběrového řízení si po předchozím zaplacení účastnického poplatku převzali dne 19. ledna 2005 čtyři zájemci o účast ve výběrovém řízení.

V návaznosti na informaci o vyhlášení výběrového řízení na udělení telekomunikační licence ke zřizování a provozování veřejné mobilní telekomunikační sítě v kmitočtovém pásmu 872 MHz dne 13. ledna 2005 Český telekomunikační úřad informuje, že Zadávací dokumentaci uvedeného výběrového řízení si po předchozím zaplacení účastnického poplatku převzali dne 19. ledna 2005 čtyři zájemci o účast ve výběrovém řízení.

Zaplacení účastnického poplatku a převzetí Zadávací dokumentace je podmínkou pro účast ve výběrovém řízení, jehož dalším krokem bude předkládání žádostí do výběrového řízení dne 4. února 2005.

ČTÚ

Dokumentaci k tendru si již vyzvedly čtyři společnosti - T- Mobile, Eurotel, Czech On Line a České radiokomunikace. O vítězi budou rozhodovat předpoklady žadatele, že spustí služby do jednoho roku od udělení licence, tempo rozvoje sítě v dalších třech letech, úroveň technického řešení a rozsah a struktura nabízených služeb.

Za nejvážnějšího uchazeče je považován T-Mobile, který loni usiloval o část pásma, kde Eurotel nabízí CDMA. Se svým požadavkem ale firma u ČTÚ neuspěla.

Eurotel zahájil provoz CDMA loni v srpnu na kmitočtech své starší analogové sítě NMT, která má předčíslí 601. Její vysokorychlostní mobilní služby si dosud pořídilo téměř 30.000 zákazníků. T-Mobile musel kvůli nedostatku kmitočtů zvolit technologii EDGE, která vznikla na základě datových přenosů GPRS a nevyžaduje dodatečné frekvence. EDGE dosahuje proti CDMA nižší rychlosti a T-Mobile ji zatím nabízí v šesti městech. Oskar Mobil chystá spuštění EDGE letos.

ČTK

Článek ze dne 21. ledna 2005 - pátek