logo itpoint.cz

Intel představuje novou organizační strukturu

Společnost Intel oznámila rozsáhlou reorganizaci, která zahrnuje všechny produktové divize. Důvodem těchto změn je zaměření se na vývoj ucelených technologických platforem založených na komponentech Intel. Dále byly založeny dvě nové organizace, které se zaměří na rostoucí příležitosti pro zařízení s technologiemi Intel ve zdravotnictví a na podporu rostoucího počtu distributorů a resellerů produktů Intel.

Společnost Intel oznámila rozsáhlou reorganizaci, která zahrnuje všechny produktové divize. Důvodem těchto změn je zaměření se na vývoj ucelených technologických platforem založených na komponentech Intel.

Dále byly založeny dvě nové organizace, které se zaměří na rostoucí příležitosti pro zařízení s technologiemi Intel ve zdravotnictví a na podporu rostoucího počtu distributorů a resellerů produktů Intel.

Ohlášen byl rovněž odchod viceprezidenta a ředitele Sales and Marketing Group, Jasona Chena kvůli zdravotním komplikacím v jeho rodině.

Společnost Intel zákazníkům nabídla první ucelenou sadu technologií v roce 2003, kdy uvedla mobilní technologii Intel® Centrino™ - do takové sady patří procesory, čipové sady, komunikační čipy, základní funkce softwaru a další nástroje zlepšující spolupráci daných komponent. Oznámená reorganizace společnosti Intel se soustřeďuje kolem tří klíčových oblastí :

Tato reorganizace rovněž odráží probíhající sbližování výpočetních a komunikačních systémů ve všech třech skupinách. "Intel soustřeďuje lidi a zdroje na klíčová místa, zaměřuje se na vývoj platforem, které uspokojí potřeby zákazníků a přinesou na trh inovativní a zajímavé technologie," řekl Paul Otellini, prezident a COO společnosti Intel. "Díky nové organizaci dokážeme lépe využít rostoucí příležitosti - můžeme lépe předvídat a naplňovat potřeby trhu, urychlit rozhodovací procesy a zaručit naprosto bezproblémové fungování firmy. Každá operační jednotka má autonomii využít výpočetní a komunikační zdroje podle svých potřeb tak, aby byla co nejúspěšnější. Celá struktura společnosti Intel je v souladu se strategií produktových platforem."

Nové obchodní jednotky, podřízené přímo prezidentovi společnosti Paulovi Otellinimu a CEO Craigu Barrettovi, jsou :

Intel

Článek ze dne 19. ledna 2005 - středa