logo itpoint.cz

Intel rozšiřuje investice do digitální domácnosti

Cílem investic je podpora širokého přijetí, používání a sdílení digitální zábavy a obsahu - včetně hudby, her, zpráv a videa - mezi různými zařízeními v domácnosti i jinde. Tyto investice budou směřovat do firem usnadňujících spolupráci počítačů a spotřební elektroniky a společností, které poskytují prostřednictvím IP sítí kvalitní obsah.

Společnost Intel oznámila, že její investiční společnost Intel Capital realizovala další tři investice do firem, které vyvíjí inovativní řešení pro technologie digitální domácnosti.

Nové investice 200milionového ($) fondu Intel Digital Home Fund směřují poprvé do společnosti Gteko, dodavatele softwaru pro zjednodušení a podporu síťového provozu. Dále se jedná o navýšení investic do firem Synacor, poskytovatele portálu a technologií pro dodávku ucelených on-line služeb a Zinio Systems, distributora digitálních časopisů. Konkrétní podmínky investic nebyly zveřejněny.

"Cílem těchto investic je podpora širokého přijetí, používání a sdílení digitální zábavy a obsahu - včetně hudby, her, zpráv a videa - mezi různými zařízeními v domácnosti i jinde," řekl Scott Darling, ředitel sekce digitální domácnost a viceprezident Intel Capital. "V investicích chceme pokračovat i v příštím roce. Směřovat budou do firem usnadňujících spolupráci počítačů a spotřební elektroniky a společností, které poskytují prostřednictvím IP sítí kvalitní obsah."

"Od založení fondu pro podporu digitální domácnosti, zhruba před rokem, jsme ohlásili 12 investic," dodává Scott Darling. "Společnosti, do kterých jsme investovali, významným způsobem přispěly k rozvoji propojení počítačů a spotřební elektroniky, zjednodušení jejich používání a vytvořily prostor ke vzniku nových služeb v oblasti poskytování digitální zábavy a informací."

Mezi dříve ohlášené investice Intel Digital Home Fund patří investice do společností BridgeCo AG, Cablematrix Inc., Digital 5, Inc., Envivio Inc., Mediabolic Inc., Pure Networks Inc., Staccato Communications Inc., Trymedia Systems Inc. a Wisair Ltd.

Intel Capital je strategický investiční nástroj společnosti Intel, zaměřený na kapitálové investice a akvizice podporující internetovou ekonomii a strategické zájmy společnosti Intel. Intel Capital investuje do společností operujících v oblasti hardwaru, softwaru a služeb v různých tržních segmentech, včetně výpočetních a síťových zařízení a bezdrátové komunikace. Další informace viz www.intel.com/capital.

Intel

Článek ze dne 4. ledna 2005 - úterý

vozy a nákladní do 3,5 tuny. Technické a evidenční, registrační kontroly i emise.
Profesionální programové vybavení nejen pro účetní firmy a daňové poradce.
Mobilní klimatizace a odvlhčovače značky Remko za super ceny