logo itpoint.cz

Internet ČSÚ pro nevidomé a slabozraké

Český statistický úřad pořádá v úterý 22. února 2005 v 10:00 hodin tiskovou konferenci ke spuštění svých internetových stránek pro nevidomé a slabozraké. Mezi hosty tiskové konference ČSÚ bude prezident Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých (SONS) Milan Pešák.

Český statistický úřad pořádá v úterý 22. února 2005 v 10:00 hodin tiskovou konferenci ke spuštění svých internetových stránek pro nevidomé a slabozraké. Mezi hosty tiskové konference ČSÚ bude prezident Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých (SONS) Milan Pešák, vedoucí metodického centra informatiky SONS Hana Bubeníčková a metodik projektu Blind Friendly Web Radek Pavlíček.

Novináři se mj. seznámí s praktickou aplikací internetových stránek pro nevidomé a slabozraké a principem úprav, kterými web ČSÚ musel projít, aby splnil kritéria certifikátu Blind Friendly Web a umožnil i této skupině spoluobčanů získávat podstatnou část svých informací.

Tisková konference se koná 22. února 2005 v 10:00 hodin v budově Českého statistického úřadu, Praha 10 - Strašnice, Na padesátém 81 (dopravní spojení - konečná stanice Metra A - Skalka).

ČSÚ

Článek ze dne 17. února 2005 - čtvrtek