logo itpoint.cz

Interoute otevírá Arénu pro obchodování s hlasovými službami bez poplatků

Služba Arena má zjednodušit obchodování s hlasovou kapacitou a odstranit tradiční bariéry vstupu na trh. Je to nejnovější rozšíření propojovací služby pomocí softswitch Interoute Virtual Voice Network (VVN), která umožňuje operátorům rychle vstoupit na hlasový trh bez investic do infrastruktury. Službu Interoute VVN využívá také i Český Telecom.

Společnost Interoute, majitel a provozovatel nejhustěji propojené hlasové a datové sítě v Evropě, oznamuje zahájení poskytování služby Arena, která umožňuje propojení operátorů hlasových služeb bez poplatků.

Služba Arena má zjednodušit obchodování s hlasovou kapacitou a odstranit tradiční bariéry vstupu na trh. Je to nejnovější rozšíření propojovací služby pomocí softswitch Interoute Virtual Voice Network (VVN), která umožňuje operátorům rychle vstoupit na hlasový trh bez investic do infrastruktury.

Na webovém portálu Arena může komunita globálních a národních operátorů, prodejců a internetových providerů, připojených k Interoute VVN, mezi sebou vzájemně snadno zřizovat nové přenosové trasy bez ohledu na místo nebo protokol, který využívají.

Zatímco tradiční poskytovatelé účtují poplatky za provoz procházející ústřednou, zákazníci VVN platí pouze za využívání softswitch v pan-evropské síti společnosti Interoute.

Službu Interoute VVN od jejího spuštění loni v květnu využívá více než 100 zákazníků včetně velkých národních operátorů, mezi jinými například Český Telecom či indický telekom VSNL, nebo internet a VOiP providerů jako Streamdoor. V současnosti přenáší síť okolo 100 miliónů hlasových minut měsíčně.

James Kinsella, výkonný předseda představenstva společnosti Interoute, říká, že Arena mění tradiční model dvoustranných dohod o obchodování s hlasovou kapacitou a celý proces operátorům zjednodušuje.

"Operátoři se čím dál více zajímají o nové a inovativní způsoby, jak uzavírat mezinárodní dohody o ukončování hovorů při zachování předvídatelné a spravovatelné struktury nákladů," říká Kinsella.

"Arena odstraňuje nutnost, aby mezi sebou operátoři uzavírali větší počet propojovacích dohod, což jim zabírá čas a vyžaduje zřizování okruhů, a zároveň zvyšuje počet partnerů, s nimiž mohou obchodovat a získávat nejvýhodnější přenosové trasy."

Vlastnosti služby Arena

Aby se operátoři mohli zapojit do obchodování v komunitě Arena, musí být připojeni k Interoute Virtual Voice Network (VVN) .

Další informace o službě Arena naleznete ZDE.

Interoute

Článek ze dne 11. května 2005 - středa