logo itpoint.cz

InWay testuje BreezeMAX firmy Alvarion

Společnost InWay, alternativní telekomunikační operátor, uvedla do testovacího provozu jednu z nejmodernějších technologií v bezdrátovém přenášení dat, zařízení BreezeMAX izraelské firmy Alvarion. Jedná se o novou generaci bezdrátových zařízení skupiny Wi-Max, která je velmi flexibilní v nastavení parametrů služby a nabízí tak široké možnosti pro kvalitní přenos hlasu i dat.

Společnost InWay, alternativní telekomunikační operátor, uvedla do testovacího provozu jednu z nejmodernějších technologií v bezdrátovém přenášení dat, zařízení BreezeMAX izraelské firmy Alvarion. Jedná se o novou generaci bezdrátových zařízení skupiny Wi-Max, která je velmi flexibilní v nastavení parametrů služby a nabízí tak široké možnosti pro kvalitní přenos hlasu i dat. BreezeMAX je uzpůsoben pro provoz v metropolitních sítích, InWay jej tedy implementuje do své služby City.Way.

Plně zdvojená základní stanice s multikanálovou volbou zajišťuje i v případě jedné základní stanice podporu velkého počtu účastníků. Vysoká efektivita a protokol 802.16 umožňuje širokopásmové přenosy až do kapacity 10 Mb/s výkonu na účastníka. Svým velkým výkonem a dostupností, redundancí komponent a flexibilním NMS (Network Management Systém) splňuje BreezeMAX ty nejnáročnější požadavky velkých poskytovatelů připojení i jejich zákazníků.

Vysokokapacitní základní stanice je vhodná pro široké uplatnění jak v hustě obydlených městských oblastech, tak na okraji měst. Modulace OFDM (Advanced Orthogonal Frequency Division Multiplexing) zajišťuje výkon za podmínek NLOS (non-line-of-sight, mimo linii dohledu) pro ochranu proti interferencím a konfliktům typu multi-path, ke kterým v hustě obydlených městských oblastech často dochází. Pokročilé možnosti QoS v rámci klasifikací 802.16 MAC, 802.1P a DSCP a priorita funkcí zajišťuje skutečný end-to-end QoS a tím zabezpečuje kvalitní služby datové, hlasové i video.

City.Way firmy InWay

City.Way, trvalé připojení k Internetu optickou nebo bezdrátovou technologií, je komplexní služba zahrnující instalaci, přístupovou linku, koncová zařízení u zákazníka a připojení k Internetu. Pro realizaci přípojky využívá InWay optické spoje (laserová pojítka, optické kabely), mikrovlnná pojítka (licencované vyhrazené pásmo a bezlicenční pásma) či pronajaté telekomunikační okruhy. Vhodná technologie připojení koncového bodu zákazníka je zvolena s ohledem na dostupnost lokality a poptávanou kapacitu.

Službu City.Way si lze zvolit v několika variantách odlišných zejména kapacitou linky a způsobem účtování dat. Je určena všem malým, středním i velkým firmám, které mají vysoké nároky na rychlost, kvalitu a dostupnost připojení pomocí nejmodernějších optických a bezdrátových technologií. Pro komplexní pokrytí komunikačních potřeb InWay nabízí další produkty z oblasti hlasových, hostingových i dalších telekomunikačních služeb.

InWay

Článek ze dne 24. května 2005 - úterý