logo itpoint.cz

Lékaři zvažují další hospitalizaci šéfa Českého Telecomu

Po přepadení v minulém týdnu začal při cestě do nemocnice střílet po vozidle domnělých pachatelů. Podle zdrojů z policie se zřejmě spletl. Berdár ale tvrdí, že osádku auta stále považuje za pachatele. Navíc šlo údajně ten den vlastně o druhý útok na něj a jeho přítelkyni. Policie nyní posuzuje, zda Berdára obviní z trestného činu pokusu o ublížení na zdraví, nebo zda bude případ předán jen přestupkové komisi. Trestní oznámení však na šéfa Telecomu podali dva mladíci, kteří seděli v autě, po němž Berdár střílel.

Lékaři zvažují další hospitalizaci generálního ředitele Českého Telecomu Gabriela Berdára, kterého minulý týden napadli a zranili neznámí útočníci. Uvedla to dnes Česká televize. "Jsem na cestě na další vyšetření. Nadále mám velmi velké bolesti hlavy. Bolí mě ještě pořád ruka a ne úplně dokonale vidím," uvedl Berdár v pořadu Otázky Václava Moravce.

Po přepadení v minulém týdnu začal při cestě do nemocnice střílet po vozidle domnělých pachatelů. Podle zdrojů z policie se zřejmě spletl. Berdár ale tvrdí, že osádku auta stále považuje za pachatele. Navíc šlo údajně ten den vlastně o druhý útok na něj a jeho přítelkyni. "Zablokovali cestu (autem) a v podstatě se snažili mě přejet, když jsem se bránil, bránil jsem svoji partnerku," uvedl.

Policie nyní posuzuje, zda Berdára obviní z trestného činu pokusu o ublížení na zdraví, nebo zda bude případ předán jen přestupkové komisi. Trestní oznámení však na šéfa Telecomu podali dva mladíci, kteří seděli v autě, po němž Berdár střílel, napsal deník Právo. Berdár v neděli prohlásil, že ve výpovědích mladíků jsou rozpory a oba se již dříve dostali do konfliktu se zákonem - jezdili podle něj bez řidičského oprávnění a s alkoholem v krvi. Berdár také tvrdí, že nestřílel po lidech, ale do země.

Motivem útoku jsou podle manažera nejspíš zveřejněné informace o odměnách vedení Českého Telecomu. Policisté jeho tvrzení nezpochybňují, namítají ale, že pro ně zatím nemají žádný důkaz. "Já nejsem povinen hledat důkazy," řekl šéf Telecomu a dodal, že by je měly najít příslušné orgány.

Premiér Jiří Paroubek novinářům řekl, že neví, zda informace o platech manažerů a útok na Berdára mohou souviset. "Je to spekulace," prohlásil. Šéf ODS Mirek Topolánek uvedl, že podle jeho mínění v tom žádná souvislost není.

Ochranka, která nyní Berdára doprovází, není policejní, ale soukromá, vyplynulo ze slov ředitele telekomunikační firmy. Policejní ochrana podle něj vyžaduje, aby člověk úplně změnil život a přestěhoval se. "To budu zvažovat až v krajním případě," řekl. Na dotaz, zda uvažuje o prodeji svého domu, když média uvedla, kde je, řekl, že o tom zatím nechce mluvit.

Ředitel Českého Telecomu také mimo jiné uvedl, že po prvním útoku těžce krvácel z rány na hlavě a "trvalo velmi dlouho, než se na místo dostavila policie".

ČTK

Článek ze dne 16. května 2005 - pondělí