logo itpoint.cz

LightExplorer znásobuje kapacitu optických vláken

Společnost Allied Telesyn, světový poskytovatel řešení typu "end-to-end" pro ethernetové sítě a sítě IP uvádí své platformy pro optický přenos s označením LightExplorer™ AT-LX3800U. Toto modulární řešení využívající technologie CWDM (coarse wavelength division multiplexing) je schopno současně přenášet po jediném páru optického spoje několik odlišných služeb, každou při rychlosti až 2,7 Gb/s s celkovou maximální přenosovou rychlostí přesahující 20 Gb/s, a to na vzdálenost až 80 km.

Společnost Allied Telesyn, světový poskytovatel řešení typu "end-to-end" pro ethernetové sítě a sítě IP uvádí své platformy pro optický přenos s označením LightExplorer™ AT-LX3800U. Toto modulární řešení využívající technologie CWDM (coarse wavelength division multiplexing) je schopno současně přenášet po jediném páru optického spoje několik odlišných služeb, každou při rychlosti až 2,7 Gb/s s celkovou maximální přenosovou rychlostí přesahující 20 Gb/s, a to na vzdálenost až 80 km. Platforma obsahuje také modul pro její řízení pomocí protokolu SNMP, komplexní záznam hlášení o událostech a chybách, v neposlední řadě také linkové karty. Napájení s možností výměny za provozu zaručuje vysokou dostupnost systému.

Finský poskytovatel telekomunikačních služeb Kymen Puhelin zaměstnává více než 160 lidí a jako lokální telefonní společnost zajišťuje v jihovýchodním Finsku telefonní, internetové a mobilní služby a kabelovou televizi. Přístav Kotka, kde tento operátor sídlí, je přímo napojen na Finskou telekomunikační a internetovou ústřednu (Finnish Communication and Internet Exchange, FICIX) v Helsinkách přes národního operátora Finnet, a to vše běží na platformě CWDM společnosti Allied Telesyn.

"Používáme technologii CWDM společnosti Allied Telesyn CWDM bez přestávky mezi městy Kotka a Helsinky na lince dlouhé 148 km už nějakou dobu a zaznamenali jsme výraznou úsporu nákladů," objasňuje Vesa Kankare, manažer firmy Kymen Puhelin. "S firmou Allied Telesyn spolupracujeme od konce 80. let a vždy jsme byli velmi spokojeni se spolehlivostí jejich produktů a řešení."

Platforma LightExplorer představuje ideální řešení pro poskytovatele telekomunikačních služeb, velké podniky, ministerstva obrany nebo vlády, jejichž aplikace vyžadují rozšířené služby na již položeném vlákně. Inovativní a škálovatelné řešení společnosti Allied Telesyn s osmi sloty se vyznačuje fyzickou velikostí šasi - pouhých 1 RU. Modulární konstrukce linkových karet s možností výměny za provozu umožňuje jednoduché rozšíření řešení a migraci podle potřeb zákazníka, a zajišťuje tak extrémně lineární investiční náklady. Díky své schopnosti přenášet více služeb do vzdálenosti až 80 km a zároveň pojmout více služeb a protokolů v rámci jediného páru optického spoje snižuje toto řešení jak prvotní náklady, tak dlouhodobé celkové náklady na vlastnictví (TCO). Každá linková karta zvládá přenosové rychlosti od 100 Mb/s do 2,7 Gb/s a může používat vysílače/přijímače (transceivery) standardu SFP o dané rychlosti či vícerychlostní.

"Zjednodušuje síťovou infrastrukturu. Zvyšuje kapacitu. Snižuje náklady," říká Melvyn Wray, evropský viceprezident společnosti Allied Telesyn pro produktový marketing. "Technologie CWDM je nejlepším způsobem, jak exponenciálně zvýšit životnost sítě. LightExplorer k tomu navíc přidává modularitu a flexibilitu, neboť podporuje standardní síťové protokoly a zároveň pomáhá s přechodem na síť IP typu "end-to-end" - a to vše na jediném optickém vlákně."

V prostředí sítí LAN přináší řešení CWDM společnosti Allied Telesyn zvýšení životnosti stávajících přepínačů, směrovačů a dalších síťových zařízení díky segmentaci sítě na menší pracovní skupiny a možnosti přidání nových služeb. Přenos dat v rámci jednotlivých pracovních skupin probíhá na existující optické infrastruktuře, k jádru sítě a serverům. LightExplorer navíc dokáže snížit závislost na pronájmu optických vláken a poskytnout správci sítě více kontroly nad přenosovou kapacitou.

Šasi LightExplorer AT-LX3800U lze objednávat za katalogovou cenu 5395 USD (4240 EUR), linkové karty AT-LX3811 za 3295 USD (2590 EUR).

Společnost Allied Telesyn je členem skupiny Allied Telesis Group (ATI), která byla založena v roce 1987 a nyní má svá zastoupení, s více než 3 000 zaměstnanci, po celém světě. Roční celosvětový zisk společnosti činí více než 600 milionů dolarů. Vedoucí postavení na trhu síťových řešení pro malé, střední i velké podniky si ATI získala díky svým hlavním čtyřem kvalitám: díky podnikatelskému zaměření na síťové technologie pro profesionální trhy, kde se ATI ukázala být jedinou společností schopnou dodávat kompletní řešení typu "end-to-end" s vynikajícím poměrem ceny a výkonu; díky schopnosti zajistit v rámci firmy celou cestu výrobku od návrhu až po odbyt; díky vývoji komponent a řešení vyhovujících budování flexibilních, výkonných a spolehlivých sítí; a díky uživatelské podpoře zahrnující solidní záruční podmínky i kvalitní servisní služby. Společnost Allied Telesis efektivně propojuje svět IP díky cenově dostupným a vysoce spolehlivým síťovým řešením.

Allied Telesyn

Článek ze dne 13. června 2005 - pondělí