logo itpoint.cz

Logos hlásí meziroční nárůst obratu o 53 procent

Mezi hlavní příčiny tohoto dlouhodobého a přitom poměrně vysokého růstu společnosti řadí její ředitel Pavel Štovíček především úspěšné rozběhnutí nových velkých informačních projektů v bankovnictví a pojišťovnictví. Nově byl spuštěn například projekt Digitálního archívu České pojišťovny a v oblasti telekomunikací společnost uvedla do provozu projekt Office Connector připravený pro Eurotel.

Přední české konzultační a technologické společnosti Logos a.s. se v kalendářním roce 2004 podařilo docílit obratu 239,4 milionů korun, což znamená 53 % nárůst oproti roku 2003.

Mezi hlavní příčiny tohoto dlouhodobého a přitom poměrně vysokého růstu společnosti řadí její ředitel Pavel Štovíček především úspěšné rozběhnutí nových velkých informačních projektů v bankovnictví a pojišťovnictví. "Nově jsme spustili například projekt Digitálního archívu České pojišťovny. V oblasti telekomunikací jsme uvedli do provozu projekt Office Connector připravený pro společnost Eurotel," dodává Šťovíček na adresu jedněch z nejvýznamnějších nových projektů společnosti.

Systémová integrace a řešení sofistikovaných informačních systémů u velkých klientů zůstává i nadále jedním z hlavních pilířů činnosti firmy. V letošním roce však podle Pavla Šťovíčka navíc dojde k razantnějšímu rozšíření projektů řešených v rámci rozvoje mobilních komunikací. "Mobilní operátoři musí stále přicházet s novými službami, stejně jako i s novým a zajímavějším obsahem svých komunikačních nástrojů, a to je velký potenciál pro nás," dodává Šťovíček.

Významným tahounem růstu společnosti Logos jsou i úspěšně realizované zakázky v zahraničí, mezi které lze zařadit nákupní portál pro prestižní britský obchodní dům Harrods nebo projekty pro německou Volkswagen Bank.

Již dlouhodobě vysoký růst obratu společnosti Logos ohodnotila na podzim 2004 i renomovaná společnost Deloitte, když ocenila Logos titulem nejrychleji rostoucí technologická firma v České republice. Kritériem pro toto hodnocení byl růst obratu za posledních pět let. Společnost Logos za toto období dosáhla růstu 1263 procent. V rámci hodnocení účastníků ze zemí střední a východní Evropy se umístila na 3. místě.

Logos

Článek ze dne 2. února 2005 - středa