logo itpoint.cz

Logos získal dvě ocenění Microsoft Industry Awards Finalist za jedny z nejlepších firemních řešení v roce 2005

Microsoft udělil technologické a konzultační společnosti Logos dvě prestižní ocenění "Industry Awards Finalist" za jedny z nejlepších řešení v oblastech obchodu, výroby, utilit a finančních služeb. Ocenění získaly projekty pro společnosti Škoda Auto a Essox. Ocenění Microsoft Industry Awards se každoročně uděluje partnerům společnosti Microsoft, kteří vyvíjí řešení a aplikace na platformě Microsoft a využívají nové technologie v řešeních pro zákazníky.

Technologická a konzultační společnost Logos získala prestižní ocenění Microsoft Industry Awards Finalist za řešení SkoNET AD, které slouží pro správu informační infrastruktury ve Škoda Auto, a elektronický systém pro provozování finančních služeb společnosti Essox. Logos se tak opět umístil na předních místech, tentokrát v kategorii nejlepšího řešení pro obchod, výrobu a utility a také v kategorii finančních služeb.

"Elektronický systém vyvinutý pro společnost Essox představuje unikátní řešení, které zajišťuje kompletní prodej a zpracování finančních služeb společnosti na 2000 obchodních místech a ve 300 smluvních autobazarech po celé České republice," řekl Pavel Šťovíček, ředitel společnosti Logos. Nasazení elektronického systémového řešení firmy Logos umožnilo společnosti Essox významným způsobem expandovat na tuzemském finančním trhu a stát se tak jednou z největších leasingových firem.

"Řešení SkoNET AD zjednodušuje správu rozsáhlé informační infrastruktury ve Škoda Auto. Ta čítá přes sedm tisíc uživatelů, obsahuje tisíce složek na souborových systémech a denně zpracovává desítky žádostí uživatelů," uvedl k oceněnému řešení Pavel Šťovíček. SkoNET AD zajišťuje komplexní evidenci a správu hardwaru, management uživatelských účtů a jejich podporu včetně zajištění nepřetržité funkce všech částí IT infrastruktury. Škoda Auto tak získala okamžitý a ucelený přehled nad celou informační infrastrukturou. Celý proces správy IT prostředků se provádí jednotným způsobem na bázi centrální evidence.

Ocenění Microsoft Industry Awards se každoročně uděluje partnerům společnosti Microsoft, kteří vyvíjí řešení a aplikace na platformě Microsoft a využívají nové technologie v řešeních pro zákazníky. Hodnotícím kritériem při výběru jednotlivých řešení byl především rozsah projektu a přínos pro zákazníka.

Logos se stal jednou z nejúspěšnějších technologických firem v ČR, která každoročně vykazuje rapidní růst. V kalendářním roce 2004 se firmě podařilo docílit obratu 239,4 milionu korun, což znamená 53procentní nárůst oproti roku 2003. Obchodní úspěchy Logos vynesly také na první místo prestižního žebříčku poradenské společnosti Deloitte, která sleduje nejrychleji rostoucí technologické firmy v ČR a celém středoevropském regionu. V rámci hodnocení účastníků ze zemí střední a východní Evropy se Logos umístil na třetím místě. Kritériem pro hodnocení byl růst obratu za posledních pět let. Firma Logos za toto období dosáhla růstu 1263 procent.

Logos

Článek ze dne 13. června 2005 - pondělí