logo itpoint.cz

Lucent Technologies rozšíří kapacitu optické páteřní sítě Českých radiokomunikací

Společnosti Lucent Technologies a České radiokomunikace a.s. oznámily, že Lucent byl vybrán jako dodavatel pro rozšíření kapacity stávající optické páteřní sítě ČRa. Řešení společnosti Lucent Technologies v oblasti optických sítí nové generace umožní ČRa poskytovat nové služby na integrované transportní síti s využitím její vyšší kapacity při současném snížení nákladů na zařízení, optimalizaci provozních nákladů a prostorových požadavků na umístění technologie.

Společnosti Lucent Technologies a České radiokomunikace a.s. (ČRa), významný telekomunikační operátor a provozovatel vysílacích služeb v České republice, oznámily, že Lucent byl vybrán jako dodavatel pro rozšíření kapacity stávající optické páteřní sítě ČRa. Řešení společnosti Lucent Technologies v oblasti optických sítí nové generace umožní ČRa poskytovat nové služby na integrované transportní síti s využitím její vyšší kapacity při současném snížení nákladů na zařízení, optimalizaci provozních nákladů a prostorových požadavků na umístění technologie.

"K rozšíření kapacity naší páteřní sítě nás přiměl obrovský nárůst zákazníků v posledním roce a snaha zachovat její vysokou kvalitu i do budoucna, " řekl Ing. Jaromír Charvát, ředitel úseku telekomunikačních služeb ČRa.

"Jsme potěšeni, že můžeme pokračovat v naší dlouhodobé spolupráci s ČRa", řekl Lubomír Bokštefl, generální ředitel Lucent Technologies pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. "Věříme, že vysoká kvalita našich optických systémů pomůže společnosti ČRa k dosažení jejích cílů ve smyslu poskytování špičkových telekomunikačních služeb pro koncové zákazníky."

Na základě připravované smlouvy dodá Lucent Technologies společnosti ČRa vybrané optické přenosové systémy pro rozšíření celonárodní optické sítě založené na technologii synchronní digitální hierarchie (SDH - Synchronous Digital Hierarchy) a hustého vlnového multiplexu (DWDM - Dense Wavelength Division Multiplexing), včetně poslední verze zařízení Metropolis® ADM MultiService Mux a přepínače LambdaUnite® MultiService Switch (MSS). Výsledné řešení umožní ČRa rozšířit celou SDH síť a plně využít celou síťovou infrastrukturu a její vyšší kapacitu k poskytování nových služeb svým zákazníkům.

Součástí projektu bude i dodávka nového dohledového systému Navisâ Optical Element Management System (EMS), který bude řídit zařízení LambdaUnite MSS. Divize služeb společnosti Lucent Technologies (Lucent Worldwide Services) zajistí podporu celého projektu z hlediska zpracování projektové dokumentace, projektového řízení, implementace, integrace a technické podpory. Realizace celého projektu proběhne v následujících měsících.

Zařízení Metropolis® ADM Multiservice Mux od společnosti Lucent slouží jako integrovaný SDH multiplexer pro přenosovou rychlost 2,5Gb/s a 10Gb/s včetně přenosu signálu s protokolem Ethernet. Umožňuje tak operátorům realizovat migraci od sítí s časovým multiplexem (TDM) do paketově orientovaných datových sítí.

Více informací o zařízení Metropolis® ADM Multiservice Mux lze nalézt ZDE.

LambdaUnite® MSS představuje integraci vysoké přepínací kapacity, funkcionality a flexibility do velmi kompaktního a malého zařízení a umožňuje tím operátorům snadnou integraci se stávajícími páteřními a metropolitními optickými sítěmi. Zařízení slouží k integraci datových metropolitních sítí s vysokokapacitními optickými páteřními sítěmi a umožňuje tak propojování korporátních sítí, areálů a městských sítí do rozsáhlých integrovaných celků.

Více informací o zařízení LambdaUnite® MSS lze nalézt ZDE.

Lucent Technologies

Článek ze dne 10. března 2005 - čtvrtek