logo itpoint.cz

Magistrát města Brna zvolil SmartFilter

Řada společností ve snaze zvýšit efektivitu práce a zamezit průniku nebezpečných kódů do vnitřní sítě volí účinnou filtraci navštěvovaných stránek. Jedním z nejkvalitnějších řešení je SmartFilter, který distribuuje společnost SkyNet. SmartFilter se instaluje jako softwarový doplněk na hlavní proxy servery nebo je předinstalován na zařízeních vyrovnávací paměti a na firewallech. Všechny požadavky na webové stránky nejprve projdou SmartFiltrem a jsou okamžitě vyhodnoceny proti webovým zásadám organizace s použitím kontrolního seznamu SmartFilter rozděleného na 60 kategorií dle obsahu.

Řada společností ve snaze zvýšit efektivitu práce a zamezit průniku nebezpečných kódů do vnitřní sítě volí účinnou filtraci navštěvovaných stránek. Jedním z nejkvalitnějších řešení je SmartFilter, který distribuuje společnost SkyNet.

SmartFilter se instaluje jako softwarový doplněk na hlavní proxy servery nebo je předinstalován na zařízeních vyrovnávací paměti a na firewallech. Všechny požadavky na webové stránky nejprve projdou SmartFiltrem a jsou okamžitě vyhodnoceny proti webovým zásadám organizace s použitím kontrolního seznamu SmartFilter rozděleného na 60 kategorií dle obsahu. Požadavky jsou pak povoleny, odepřeny, pozdrženy nebo řízeny. Jedinečná architektura On-Box™ umožňuje nasadit tento produkt během několika minut a integrovat ho například s Active Directory. Instalace nevyžaduje žádný dodatečný hardware ani změny v síti.

SmartFilter má na svém kontě řadu referenčních instalací, například Volksbank CZ, Národní banku Slovenska, General Electric, Ford Motor Company, Eastman Kodak, 3M Company, Siemens, Ericsson, Barclay Bank (UK), Lockheed Martin, Nike nebo Motorola. Nyní na seznam významných klientů přibyl i Magistrát města Brna.

Magistrát města Brna zvolil SmartFilter z několika podstatných důvodů :

Kladně bylo rovněž hodnoceno minimální navýšení investic, díky možné integraci na bezpečnostní bránu Sidewinder G2 Appliance.

Distributorem SmartFilter a dalších produktů Secure Computing pro ČR a SR je společnost SkyNet.

SkyNet

Článek ze dne 4. května 2005 - středa