logo itpoint.cz

Microsoft, Český Telecom a Eurotel uzavřeli strategickou alianci

Vývoj, propagace a nabídka inovativních produktů a služeb pro domácnosti a sektor malých a středních firem jsou předmětem strategické aliance, týkající se vývoje, propagace, a poskytování inovativních produktů a služeb. Firmy se v rámci aliance zavázaly k úzké spolupráci v segmentech jako jsou digitální domácnost, digitální firma, mobilní řešení pro malé a střední firmy.

Vývoj, propagace a nabídka inovativních produktů a služeb pro domácnosti a sektor malých a středních firem jsou předmětem strategické aliance.

Bill Gates, hlavní softwarový architekt a předseda představenstva společnosti Microsoft, Jiří Devát, generální ředitel společnosti Microsoft ČR a SR, Gabriel Berdár, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Český Telecom a Michal Heřman, generální ředitel společnosti Eurotel Praha v úterý uzavřeli strategickou alianci týkající se vývoje, propagace, a poskytování inovativních produktů a služeb. Firmy se v rámci aliance zavázaly k úzké spolupráci v segmentech jako jsou digitální domácnost, digitální firma, mobilní řešení pro malé a střední firmy atp.

"Microsoft investuje do vědy a výzkumu 7 miliard amerických dolarů ročně. Díky tomu se během posledních několika let podařilo úspěšně vyvinout nové technologie přirozeně podporující fungování domácnosti či malé firmy. V Českém Telecomu a Eurotelu jsme našli partnery, kteří je dokáží široce nabídnout k plnému využití i lidem v České republice." řekl Jiří Devát, generální ředitel společnosti Microsoft Česká republika a Slovensko.

"V rozvoji a využívání nových technologií vidíme budoucnost široké škály telekomunikačních služeb pro domácnosti i firmy. První praktické výsledky jsme demonstrovali již v loňském roce, kdy jsme společně s Eurotelem představili koncept služeb Digital Home a Digital Business. Jejich nedílnou součástí je například řešení pro přenos videa a televize po obyčejné telefonní lince, které je v České republice naprosto unikátní," uvedl Gabriel Berdár, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Český Telecom. "Od vzájemné spolupráce v rámci aliance si slibujeme rychlejší rozvoj nových, pro zákazníky ještě zajímavějších služeb umožňujících přístup k zábavě, vzdělávaní a zvyšování jejich životní úrovně" doplnil Gabriel Berdár.

"Společnost Eurotel má vedoucí pozici v inovacích na českém trhu - jako první jsme představili řadu nových technologií a služeb, mnoho z nich právě na platfotmách společnosti Microsoft.," uvedl Michal Heřman, generální ředitel společnosti Eurotel Praha. "Již v minulosti jsme se například podíleli na uvedení tzv. smartphones na český trh. Tyto chytré mobilní telefony, které v sobě kombinují funkce mobilního telefonu s funkcemi kapesního počítače s plně synchronizovaným e-mailem, popř. s dalšími aplikacemi, se setkaly s velkým úspěchem zejména u firemní klientely. Jsme si jistí, že toto spojení tří silných firem přinese do budoucna nová řešení pro komunikaci a bezkonkurenční služby, které budou přizpůsobeny potřebám různých zákaznických segmentů.," dodal Michal Heřman.

V rámci uzavřené smlouvy se společnosti dohodly na spolupráci v následujících oblastech :

  1. Mobilní zařízení, aplikace a řešení pro malé a střední firmy
  2. Digitální televize (IPTV)
  3. Produkty a služby řady Digital Home a Digital Business
  4. Platformy pro komunikaci a zasílání zpráv
  5. Spolupráce na vývojových projektech
  6. Spolupráce v oblasti infrastruktury
  7. Vzájemné informování, znalost a využívání nejnovějších technologií, vývoj a nabídka inovativních produktů a služeb integrujících IT a telekomunikační služby.

Microsoft & Český Telecom & Eurotel

Článek ze dne 3. února 2005 - čtvrtek