logo itpoint.cz

Microsoft pomůže s bojem proti spyware a virům

Microsoft oznámil dostupnost beta verze svého řešení pro boj se spyware. Microsoft Windows AntiSpyware zabezpečí uživatele Windows jak proti spyware, tak i proti dalšímu nechtěnému software. Nyní je pro uživatele dostupná také druhá novinka z dílny společnosti Microsoft, nástroj pro odebrání nebezpečného softwaru ze systému Microsoft Windows. Tento nástroj je k dispozici i v české verzi. Obě řešení staví na vyspělých bezpečnostních technologiích a ochranných prvcích Windows XP Service Pack 2 a jsou pro legální uživatele Windows zdarma.

Microsoft oznámil dostupnost beta verze svého řešení pro boj se spyware. Microsoft Windows AntiSpyware zabezpečí uživatele Windows jak proti spyware, tak i proti dalšímu nechtěnému software. Nyní je pro uživatele dostupná také druhá novinka z dílny společnosti Microsoft, nástroj pro odebrání nebezpečného softwaru ze systému Microsoft Windows. Tento nástroj je k dispozici i v české verzi.

Obě řešení staví na vyspělých bezpečnostních technologiích a ochranných prvcích Windows XP Service Pack 2 a jsou pro legální uživatele Windows zdarma.

"Jsme rádi, že po uvedení Windows XP Service Pack 2 můžeme uživatelům nabídnout další řešení pro zabezpečení jejich počítače," uvedl Tomáš Koška, ředitel divize Information Worker and Windows Client společnosti Microsoft. "Bezpečnost uživatelů je jedna z našich dlouhodobých priorit a věříme, že naše nová řešení k ní určitě přispějí," dodal Tomáš Koška.

Microsoft Windows AntiSpyware je určený pro Microsoft Windows 2000 a pozdější verze. Uživatelům přináší následující služby :

Uživatelé si mohou stáhnout beta verzi Microsoft Windows AntiSpyware přímo na internetových stránkách Microsoft :

http://www.microsoft.com/athome/security/spyware/software/default.mspx

Nový nástroj pro odebrání nebezpečného softwaru ze systému Microsoft Windows vznikl sloučením série jednotlivých nástrojů společnosti Microsoft pro odstraňování virů v jediné řešení. Tento konsolidovaný nástroj bude aktualizován každé druhé úterý v měsíci o nové viry, červy a jejich varianty.

Nástroj pro odebrání nebezpečného softwaru ze systému Microsoft Windows je možné získat následujícími způsoby :

Pro více informací o sdružení SpyNet navštivte tyto internetové stránky http://www.spynet.com.

Další informace o aktivitách společnosti Microsoft v boji proti různým bezpečnostním hrozbám naleznete ZDE.

Microsoft

Článek ze dne 13. ledna 2005 - čtvrtek