logo itpoint.cz

Ministryní informatiky bude Mlynářova náměstkyně Bérová

Chce zejména dokončit to, co již začal ministr Mlynář - např. pokračovat v zavádění e-governmentu, projektu portálu veřejné správy, a dokončit komunikační infrastrukturu veřejné správy. Bérová je manželkou lobbisty Jana Dobrovského, který pracuje pro firmu Appian. Prostřednictvím Mostecké uhelné společnosti usilovala Appian o Severočeské doly.

Ministryní informatiky by se měla stát Dana Bérová, náměstkyně Vladimíra Mlynáře, který tento úřad dosud vedl. Kandidaturu Bérové dnes podpořil republikový výbor Unie svobody-DEU.

 Dana Bérová Bérová je manželkou lobbisty Jana Dobrovského, který pracuje pro firmu Appian. Prostřednictvím Mostecké uhelné společnosti usilovala Appian o Severočeské doly. O privatizaci bude rozhodovat vláda. "V případě hlasování o privatizaci Severočeských dolů se tohoto hlasování zdržím, protože můj muž pracuje pro společnost Appian. Nebudu se vyjadřovat k těm materiálům a nebudu se účastnit diskuse," řekla novinářům.

O množném střetu zájmů hovořila Bérová i se členy republikového výboru US-DEU. "Byli jsme ujištěni, že sféra zájmu jejího manžela je již velmi omezena, a za další, že pokud se stane paní Bérová ministryní, tak se nebude žádným způsobem angažovat ve věcech, kde by mohl být jenom stín podezření, že se angažuje její manžel," řekl novinářům Němec.

Bérová dále naznačila, jaké budou její priority na ministerstvu. "Mým hlavním cílem a úkolem bude dokončit to, co již začal pan ministr Mlynář (Vladimír)," řekla. Chce například pokračovat v zavádění e-governmentu, projektu portálu veřejné správy, a dokončit komunikační infrastrukturu veřejné správy.

Obsazení křesla ministra informatiky bylo poslední neznámou ve složení nové vlády premiéra Jiřího Paroubka. Bérová není členkou US-DEU, novinářům řekla, že "v tuto chvíli" do strany ani vstupovat nehodlá.

V řadách unie se v souvislosti s obsazením této funkce mluvilo o několika jménech - bývalém řediteli vnitropodnikové banky Družstevního agrokombinátu ve Slušovicích Arnoštu Traxlerovi, bývalém místopředsedovi ODA Liboru Kudláčkovi, právníkovi Vladimíru Smejkalovi a místopředsedovi US-DEU Ivo Ludvíkovi.

ČTK

Článek ze dne 26. dubna 2005 - úterý