logo itpoint.cz

Nápaditými produktovými inovacemi Samsung dokazuje svůj technologický náskok

Samsung opět zvednul laťku v inovacích, designu a funkčnosti. Na veletrhu CeBIT 2005 představí nové multifunkční mobilní telefony, revoluční plazmové a LCD televize, nápadité přehrávače médií a atraktivní videokamery. Dá se to shrnout jednoduše: Samsung vytváří milníky a každý, kdo chce vidět dokonalou elektronickou technologii, bude nadšený z digitálního světa Samsung.

Samsung opět zvednul laťku v inovacích, designu a funkčnosti. Na veletrhu CeBIT 2005 představí nové multifunkční mobilní telefony, revoluční plazmové a LCD televize, nápadité přehrávače médií a atraktivní videokamery. Dá se to shrnout jednoduše: Samsung vytváří milníky a každý, kdo chce vidět dokonalou elektronickou technologii, bude nadšený z digitálního světa Samsung.

Bezdrátová komunikace

Skvělým designem, prvotřídní kvalitou a vyspělou, inovativní technologií Samsung určuje podobu mobilní evoluce. Soustředí se na mobily třetí generace, které splňují nejvyšší požadavky. Portfolio mobilních telefonů Samsung tvoří tenké modely 3G s nápaditým designem, integrovanými fotoaparáty a multimediálními funkcemi, barevnými displeji a špičkovou kvalitou zvuku.

Záměr společnosti Samsung potvrzuje zbrusu nový mobil SGH-Z500, který je s rozměry 91 x 45 x 24,5 mm nejmenším 3G mobilem na světě. Je vybaven zabudovanou anténou, megapixelovým fotoaparátem, rozhraním Bluetooth a externí pamětí.

SGH-Z300 obsahuje hudební přehrávač se stereo zvukem přes dva reproduktory, 64hlasá polyfonní zvonění, megapixelový fotoaparát, Bluetooth, externí paměť a zabudovanou anténu.

Otočný široký LCD displej mobilu SGH-Z130 usnadňuje používání jeho videofunkcí. Tento telefon dále nabízí megapixelový fotoaparát, Bluetooth a 64hlasá polyfonní zvonění.

Samsung má v úmyslu navázat na úspěchy z minulých let a obhájit svou pozici mezi lídry multimediálních technologií.

Samsung jako specialista na digitální technologii naplno využívá své přednosti na trhu mobilních přehrávačů

Jedním z nejvýraznějších představitelů digitálních přenosných audio přehrávačů je přehrávač zvuku a prohlížeč fotografií YH-925. Tento kapesní přehrávač umožňuje uživatelům poslouchat a stahovat jejich oblíbené skladby, prohlížet fotografie a obaly desek. Se super ostrým TFT displejem, který zobrazí 260 tisíc barev, a kapacitou 20 GB představuje přehrávač YH-925 ideální volbu pro ukládání multimediálních souborů a přenosnou zábavu. Jeho vysoce kvalitní obrazovka se dokonale hodí pro prohlížení fotografií ve formátu JPEG. YH-925 také reaguje na rostoucí poptávku po předplacených službách stahování hudby.

Nový prohlížeč obrázků a přehrávač hudby YP-T7 zahajuje novou éru přenosných digitálních technologií. Přináší velké množství multimediálních funkcí v neuvěřitelně malém provedení. Spojuje kvalitní přehrávání zvuku s možností ukládat a zobrazovat textové soubory a obrázky JPEG. Jeho LCD displej CSTN se zobrazením 65 tisíc barev umožňuje uživatelům zobrazovat a sdílet fotografie, navíc podpora zobrazování obalů desek zpříjemňuje hudebním nadšencům poslech jejich hudební kolekce.

Samsung opět potvrzuje, že je technologickým lídrem na poli videokamer

Vlastnosti přístrojů Miniket VP-M105/VP-M110 přesahují požadavky kladené na multifunkční digitální zařízení. V jednom přístroji nabízejí funkce videokamery, fotoaparátu, přehrávače MP3, diktafonu, úložného média a PC kamery, navíc jsou vybaveny zabudovanou pamětí (512 MB/1 GB) a slotem pro paměťové karty Memory Stick Pro. Toto špičkové zařízení osloví například zájemce o vysoce kvalitní záznam ve formátu MPEG4. Přístroje VP-M105/VP-M110 opět potvrzují, že digitální konvergence je silnou stránkou Samsungu.

Druhým všestranným zařízením je Miniket sport, který se hodí i pro dobrodružnější aktivity v přírodě. VP-X105/110L funguje jako digitální videokamera, webová kamera, digitální fotoaparát, přehrávač MP3, diktafon a úložné médium pro přenosy dat. Není větší než platební karta (58,8 mm x 92,7 mm x 29,1 mm), je lehký (147 g včetně baterie) a má externí vodovzdorný objektiv, takže představuje naprostou technologickou špičku. Snadno se vejde do kapsy, batohu a jiného sportovního vybavení, takže odpovídá nárokům mobilního životního stylu. Přídavný modul sportovní kamery umožňuje připevnit přístroj na přilbu nebo jiný pevný povrch a pořizovat záznamy při extrémních sportech.

Jako startovní akci nové sezóny World Cyber Games, což je nejvýznamnější turnaj v progamingu na světě, oznamuje Samsung první WCG 2005 - Samsung Euro Championship. Tento turnaj se bude konat od 10.3. 2005 do 13.3. 2005 na ploše 6 000 m2 v hale 27. Samsung na něj pozve nejlepší hráče z 30 evropských zemí, kteří už soutěžili v roce 2004 v San Francisku. V rámci WCG 2005 - Samsung Euro Championship se uskuteční tyto turnaje: FIFA Football 2005, Need for Speed Underground 2, Starcraft: Broodwar, Warcraft 3: The Frozen Throne, Counterstrike a Unreal Tournament 2004.

Kromě toho se v rámci CeBITu uskuteční také první evropský turnaj v mobilních hrách na mobilních telefonech Samsung.

Společnost Samsung Electronics na veletrhu CeBIT 2005 :

Tisková konference, 11. března od 10:00 hod., International Convention Centre, Room 3

Samsung

Článek ze dne 24. února 2005 - čtvrtek