logo itpoint.cz

Nokia očekává nárůst počtu uživatelů sítí třetí generace WCDMA

Nokia na Světovém kongresu 3GSM ve francouzském Cannes identifikovala tři hlavní hnací síly tohoto odvětví pro rok 2005. Je to mobilní hudba, možnost individuální úpravy ze strany operátorů a další růst v oblasti technologií třetí generace. Nejvyšší vedení společnosti také demonstruje prvořadý význam mobility jako globálního faktoru ovlivňujícího technologie a životní styl.

Nokia na Světovém kongresu 3GSM ve francouzském Cannes identifikovala tři hlavní hnací síly tohoto odvětví pro rok 2005. Je to mobilní hudba, možnost individuální úpravy ze strany operátorů a další růst v oblasti technologií třetí generace. Nejvyšší vedení společnosti také demonstruje prvořadý význam mobility jako globálního faktoru ovlivňujícího technologie a životní styl.

Spolu s tím, jak se stírají hranice jednotlivých odvětví, přicházejí na scénu nové mobilní přístroje, služby a způsoby jejich používání. Jasným důkazem byl již fenomenální úspěch telefonů s fotoaparátem a rostoucí obliba chytrých telefonů (smartphones) pro práci s původně počítačovými aplikacemi, jako je elektronická pošta, prohlížení internetových stránek a stahování hudby. Poté, co v roce 2004 překročil objem celosvětového trhu s chytrými telefony 20 milionů přístrojů, očekává společnost Nokia za rok 2005 prodej 50 milionů chytrých telefonů.

Hudba v oblasti mobilních multimédií

"Jsme přesvědčeni, že rok 2005 bude rokem mobilní hudby," říká Anssi Vanjoki, výkonný viceprezident divize Multimedia. "Již v roce 2004 jsme prodali 10 milionů telefonů s integrovaným hudebním přehrávačem. Letos plánujeme vybavit více než polovinu nových modelů Nokia funkcemi pro přehrávání hudby."

S cílem poskytnout zákazníkům co nejlepší hudební zážitky představily společnosti Nokia a Loudeye Corp. komplexní mobilní hudební řešení pro operátory. Nokia také oznámila exkluzivní spolupráci se společností Microsoft, která uživatelům usnadní poslech digitální hudby, aniž by se museli starat o formát digitálního souboru.

Široké komerční využití technologií třetí generace WCDMA v roce 2005

"Předpokládáme, že během tohoto roku naleznou sítě třetí generace WCDMA široké komerční využití," uvedl Simon Beresford-Wylie, výkonný viceprezident a generální ředitel divize Networks. "Do konce roku 2005 bude totiž zpřístupněno přes sto sítí třetí generace. Nokia také očekává prudký nárůst počtu uživatelů těchto technologií, a to z loňských 16 milionů na 70 milionů do konce roku 2005."

Společnost Nokia je hlavním iniciátorem celosvětové expanze technologií třetí generace. V těchto dnech uvádí na trh chytrý telefon třetí generace Nokia 6680, vybavený funkcemi pro sdílení videa, pro tisk XpressPrint (TM) a stále aktivní elektronickou poštu. Poptávka po přístrojích a službách nové generace roste a stejně tak se zvětšuje počet nových uživatelů mobilních telefonů na méně rozvinutých trzích. Nokia proto odhaduje, že do konce roku 2005 budou na světě dvě miliardy mobilních uživatelů a hranice tří miliard bude dosaženo do roku 2010.

Nokia 6101 - další krok společnosti Nokia v oblasti individuálních úprav pro operátory

 Nokia 6101

Nokia v Cannes prezentuje orientaci na zákazníka jako jeden z klíčových strategických bodů a zaměřuje se na silný trend v tomto odvětví, kterým je individualizace mobilních přístrojů. Véčkový telefon s fotoaparátem Nokia 6101, který byl při této příležitosti představen, totiž kromě standardní řady možností nabízí operátorům rozšířené možnosti softwarové individualizace, jako např. adaptované ikony a menu, grafiku a tóny charakteristické pro daného operátora i upravený přístup k jeho službám. Nokia 6101 je však zároveň prvním mobilním telefonem Nokia, který hlavním operátorům umožňuje také individualizaci designu, jako jsou exkluzivní barvy, loga, designové modifikace a čísla produktů.

"Individualizace v oblasti mobilní infrastruktury i mobilních přístrojů je významným prvkem naší snahy o zvyšování spokojenosti zákazníků," řekl Olli-Pekka Kallasvuo, výkonný viceprezident a generální ředitel divize Mobile Phones. "Přibližně 90 % mobilních přístrojů, které chceme představit v roce 2005, bude poskytovat široké možnosti pro individuální úpravy."

Další info k Nokia 6101 naleznete ZDE.

Nokia

Článek ze dne 21. února 2005 - pondělí