logo itpoint.cz

Nokia představuje Nokia 6681, 6680 a 6101

U příležitosti Světového kongresu 3GSM, který se koná ve francouzském Cannes, společnost Nokia představuje tři nové telefony. Chytrý telefon Nokia 6681 je určen pro sítě s technologií EDGE. Nokia 6680 rozšiřuje portfolio ppřístrojů s technologií WCDMA a Nokia 6101 je nové stylové véčko s fotoaparátem.

U příležitosti Světového kongresu 3GSM, který se koná ve francouzském Cannes, společnost Nokia představuje tři nové telefony. Chytrý telefon Nokia 6681 je určen pro sítě s technologií EDGE. Nokia 6680 rozšiřuje portfolio ppřístrojů s technologií WCDMA a Nokia 6101 je nové stylové véčko s fotoaparátem.

 Nokia 6101

Nový model Nokia 6101 nabízí uživatelům nejnovější mobilní technologii v elegantním skládacím provedení a operátorům přináší rozšířenou řadu funkcí pro přizpůsobení přístroje potřebám zákazníka. Tento kompaktní, třípásmový přístroj bude v prodeji od druhého čtvrtletí roku 2005.

"Model Nokia 6101 představuje intuitivní, snadno ovladatelný véčkový telefon s řadou atraktivních funkcí a klasickým, i když důmyslným designem," uvedl Kai Öistämö, viceprezident divize Mobile Phones společnosti Nokia. "Operátorům Nokia 6101 přináší širokou paletu možností individuální úpravy, včetně vlastních ikon v nabídce, možnosti vlastního výběru tapet a uvítací grafiky."

Nokia 6101 má vestavěný fotoaparát s rozlišením VGA a dva barevné displeje, na které je možné podle vlastního výběru nastavit pohyblivé tapety a spořiče. Vnější barevný displej zobrazuje příchozí hovory, čas a datum, zatímco vnitřní displej zobrazuje oblíbené obrázky nebo např. kalendář společenských akcí.

Telefon Nokia 6101 zavádí novou funkci - Nokia Xpress - umožňující uživatelům nahrát a poslat hlasovou zprávu ostatním prostřednictvím sítě GPRS. Stačí stisknout několik tlačítek a můžete odeslat zvukovou zprávu, ať už jde o pozdrav z prázdnin, gratulaci nebo dokonce první slůvka vašeho dítěte. Zvukovou zprávu Nokia Xpress je možné uložit v telefonu a kdykoli si ji přehrát.

Funkce přenosu zvukových zpráv Nokia Xpress je dobrým doplňkem služby Push to Talk. Ta umožňuje vzájemné spojení uživatelů prostřednictvím technologie GPRS a je tedy jakousi obdobou vysílaček. Tuto službu již nabízí operátoři na celém světě včetně České republiky.

Poprvé je nyní představen model sluchátek Nokia Display Headset HS-6 umožňující zobrazovat informace o volajícím či přehrávané hudbě přímo na vlastním displeji. Nokia Display Headset se bude prodávat samostatně. Uživatelům telefonu Nokia 6101 umožní lepší kontrolu hovorů a dálkové ovládání FM rádia.


 Nokia 6680

Nokia rozšiřuje portfolio přístrojů s technologií WCDMA třetí generace o megapixelový chytrý telefon Nokia 6680.

Široké spektrum funkcí inteligentního telefonu, včetně organizéru, přenosu a přehrávání videa a internetového prohlížeče, je doplněno o funkce třetí generace, např. dvoucestné video hovory*, sdílení videa* a stále aktivní elektronickou poštu, což z telefonu Nokia 6680 dělá mnohostranný pracovní nástroj. Tento čtyřpásmový telefon pro sítě GSM 900/1800/1900, EDGE a WCDMA založený na přední softwarové platformě Series 60 nabízí bezproblémový roaming ve více než 100 zemích světa. Předpokládá se, že model Nokia 6680 bude k dostání v březnu 2005.

"Nokia 6680 je dalším krokem v procesu konvergence mobilních přístrojů, protože nabízí možnost okamžité komunikace v atraktivní kompaktní formě," uvedl Anssi Vanjoki, výkonný viceprezident a generální ředitel obchodní jednotky Multimedia společnosti Nokia. "Nokia 6680 je přístroj, který přináší novou úroveň multimediálních zážitků. Jedinečným způsobem kombinuje možnosti počítače, inteligentního telefonu a sdílení vizuálního obsahu. Samozřejmostí je též logické a intuitivní ovládání."

Kromě funkce dvoucestných video hovorů, která umožňuje uskutečňovat vzdálené videokonference, poskytuje telefon také možnost sdílení videa*. Tato nová multimediální služba umožňuje lidem sdílet živé pohledy z kamery nebo videoklipy během běžného hlasového hovoru. Pouhým otevřením krytu fotoaparátu lze hlasový hovor spontánně doplnit video sekvencí a zavřením krytu pak video přenos ukončit.

Chytrý telefon Nokia 6680 nabízí nejrozmanitější funkce ke zvýšení produktivity. Stále aktivní elektronická pošta např. podporuje prohlížeče kancelářských dokumentů a různé typy příloh (JPEG, MP3, PPT, DOC, XLS, PDF). Internetový prohlížeč zajišťuje přístup k internetu v přenosném provedení a údaje v kalendáři, kontakty a úkoly lze snadno synchronizovat s informacemi v kompatibilních osobních počítačích.

Vedle integrovaného fotoaparátu s rozlišením VGA (640 x 480 pixelů) umístěného na přední straně přístroje je telefon Nokia 6680 také vybaven fotoaparátem s rozlišením 1,3 megapixelu (1280 x 960 pixelů). Díky tomu, že se fotoaparát aktivuje pouhým otevřením posuvného krytu a okamžitě začíná snímat, je pořizování obrázků snadnější než kdykoli předtím. Telefon je vybaven velkým barevným displejem s aktivní maticí a automatickou regulací jasu, jemným 6násobným digitálním zoomem, integrovaným bleskem na principu LED diod a vysoce kvalitním objektivem. Uživatelé mohou při pořizování obrázků volit z různých barevných režimů, včetně sépiové fotografie, negativu nebo černobílých snímků.

Řešení Nokia XpressPrint usnadňuje tisk obrázků, ale také zpracování e-mailů a informací v organizéru. Pomocí funkce Nokia XpressPrint mohou uživatelé tisknout obrázky přímo z telefonu Nokia 6680 na celé řadě kompatibilních domácích nebo kancelářských tiskáren nebo v samoobslužných foto automatech. Při tisku např. prostřednictvím řešení PictBridge se přístroj připojí pomocí USB kabelu přímo ke kompatibilní tiskárně. Řešení Nokia XpressPrint také umožňuje bezdrátový tisk prostřednictvím technologie Bluetooth. Pro snadný mobilní tisk je dále možno z boku přístroje pohodlně vyjmout kartu MMC a vložit ji do kompatibilní tiskárny.

Chytrý telefon Nokia 6680 s hmotností 133 gramů a rozměry 108,4 x 55,2 x 20,5 mm (104 cm3) je postaven na operačním systému Symbian. Kromě integrovaného hudebního přehrávače se stereo výstupem podporuje Nokia 6680 také mobilní řešení pro poskytování hudebních souborů.


 Nokia 6681 Chytrý telefon Nokia 6681 spojuje produktivitu se zábavou. Tento telefon je určen pro sítě s technologií EDGE a kromě zajímavých funkcí nabízí také vylepšené možnosti mobilního přenosu dat.

"Nokia 6681 je dokladem našeho úsilí vyvíjet snadno použitelné, přitom však funkčně vyspělé produkty," uvedl Juha Putkiranta, senior viceprezident obchodní jednotky Multimedia Imaging společnosti Nokia. "Přístroj má intuitivně snadné ovládání a logicky uspořádané funkce. Je vybaven chromovanými klávesami a dekoračními ocelovými prvky, ale také pokročilými obrazovými funkcemi včetně vestavěného blesku. Fotografování s telefonem nikdy nebylo snadnější ani rychlejší - jednoduše vysunete kryt a fotografujete."

Nokia 6681 je variantou "imaging smartphonu", chytrého telefonu, Nokia 6680 optimalizovaného pro sítě třetí generace, který byl dnes také představen. Model Nokia 6681 je určen pro uživatele v sítích GSM i EDGE (Enhanced Data Rate for GSM Evolution). Kromě celé řady funkcí zaměřených na pracovní využití telefonu, jako je např. e-mail, osobní organizér a snadná synchronizace s kompatibilními PC, nabízí telefon také pohodlné prohlížení internetových stránek a streaming videa ve vysoké kvalitě přes sítě EDGE s rychlostí datového přenosu až 236,8 kilobajtů za sekundu.

Fotografování s telefonem Nokia 6681 je snadné a pohodlné díky posuvnému krytu, který po vysunutí okamžitě aktivuje fotografické funkce telefonu. Kromě nových funkcí, jako je možnost nastavit vyvážení bílé nebo některého mnoha barevných tónů včetně černobílé nebo sépiového zobrazení, umožňuje LED blesk lépe zachytit předměty fotografované zblízka nebo při slabém osvětlení. Chytrý telefon Nokia 6681 kromě toho umožňuje editaci fotografií a videozáznamu přímo v telefonu nebo prostřednictvím programu Adobe® Photoshop® Album, který je dodáván spolu s telefonem. Také možnosti tisku byly zjednodušeny díky řešení Nokia XpressPrint, které umožňuje propojit telefon s celou řadou kompatibilních tiskáren a samoobslužných foto automatů.

Chytrý telefon Nokia 6681 obsahuje také vestavěný hudební přehrávač a stereo výstup. K jeho spuštění slouží zvláštní ikona a k práci se seznamy skladeb nová aplikace. Při přehrávání hudby uživatel může měnit skladby, přerušovat jejich přehrávání nebo měnit nastavení hlasitosti pomocí pětisměrného joysticku. Také přístup k uloženým hudebním souborům je snadnější - pomocí programových kláves "možnosti" nebo "zpět" je možné pohodlně přenášet hudební soubory prostřednictvím aplikace Nokia PC Suite nebo pomocí čtečky MMC karet. Nokia 6681 také podporuje mobilní řešení pro poskytování hudebních souborů operátory mobilních sítí.

Díky integrované funkci Push to talk mohou uživatelé telefonu Nokia 6681 přístroj po stisku jediného tlačítka používat jako osobní vysílačku. Přiložená MMC karta obsahuje několik her, např. Snake, Card Deck a novou 3D snowboardovou hru. Dokonalejší uživatelský zážitek dále zajistí vylepšený displej přístroje, který je schopen zobrazit až 262 144 barev.

Imaging smartphone, chytrý telefon Nokia 6681 používá operační systém Symbian OS a platformu Series 60. Rozměry telefonu Nokia 6681 jsou 108,4 x 55,2 x 20,5 mm a jeho hmotnost je 131 gramů.

Nokia

Článek ze dne 16. února 2005 - středa