logo itpoint.cz

Nokia představuje otevřený programovací jazyk Python pro mobilní přístroje založené na softwarové platformě Series 60

Softwarový balíček Python for Series 60, který je možno zdarma stáhnout z internetových stránek celosvětové vývojářské komunity Forum Nokia, se instaluje na zařízení s platformou Series 60 a umožňuje vývojářům vytvářet aplikace pomocí objektově orientovaného programovacího jazyka Python. Ten lze využít k vývoji příkazů, skriptů a aplikací pro zařízení založená na platformě Series 60.

Nokia, přední světová společnost v oblasti mobility, oznámila uvedení platformy Python for Series 60, která umožní celosvětové komunitě tvůrců otevřených zdrojových kódů provádět příkazy a spouštět skripty a aplikace v jazyce Python na zařízeních založených na platformě Series 60.

Softwarový balíček Python for Series 60, který je možno zdarma stáhnout z internetových stránek celosvětové vývojářské komunity Forum Nokia (www.forum.nokia.com/python), se instaluje na zařízení s platformou Series 60 a umožňuje vývojářům vytvářet aplikace pomocí objektově orientovaného programovacího jazyka Python. Ten lze využít k vývoji příkazů, skriptů a aplikací pro zařízení založená na platformě Series 60.

Celosvětový program Forum Nokia poskytuje vývojářům přístup k nástrojům, technickým informacím, podpoře a distribučním kanálům, které potřebují k tvorbě a prodeji svých aplikací po celém světě. Ze svých poboček v USA, Evropě, Japonsku, Číně a Singapuru poskytuje Forum Nokia technickou a obchodně-vývojovou podporu vývojářům a operátorům.

Další informace jsou k dispozici na internetových stránkách www.forum.nokia.com.

Nokia

Článek ze dne 10. března 2005 - čtvrtek