logo itpoint.cz

Nokia představuje snadno ovladatelné mobilní telefony Nokia 1110 a Nokia 1600 a službu Nokia Prepaid Tracker

Nokia 1110 a Nokia 1600. Tyto modely jsou určené pro začínající uživatele a spotřebitele. Nokia 1110 a Nokia 1600 se řadí k sortimentu zaváděcích telefonů, které sází na snadnou ovladatelnost, spolehlivost a cenovou dostupnost a obsahují technologické vybavení, které snižuje pro spotřebitele celkové náklady na provoz mobilního telefonu. Nokia zároveň oznámila zavedení služby Nokia Prepaid Tracker, prvního síťového řešení na světě, které uživatelům předplacených služeb umožňuje po každém hovoru sledovat na displeji přístroje zůstatek na účtu.

Společnost Nokia představila strategii, jejímž cílem je nabídnout přednosti mobility na nových rozvojových trzích a uvedla také dva nové mobilní telefony - Nokia 1110 a Nokia 1600. Tyto modely jsou určené pro začínající uživatele a spotřebitele zvláště na trzích, jako je např. Afrika. Nokia zároveň oznámila zavedení služby Nokia Prepaid Tracker, prvního síťového řešení na světě, které uživatelům předplacených služeb umožňuje po každém hovoru sledovat na displeji přístroje zůstatek na účtu. Nokia 1110 a Nokia 1600 se řadí k sortimentu zaváděcích telefonů, které sází na snadnou ovladatelnost, spolehlivost a cenovou dostupnost a obsahují technologické vybavení, které snižuje pro spotřebitele celkové náklady na provoz mobilního telefonu. Předpokládá se, že oba modely budou na pultech obchodů k dostání ve třetím čtvrtletí roku 2005.

"Počet nových uživatelů mobilních telefonů na rychle rostoucích trzích i nadále dramaticky roste. Nikde na světě není tempo tohoto růstu zřetelnější než v Africe. Nokia předpokládá, že do konce tohoto roku bude v Africe 100 milionů uživatelů, a očekává, že do roku 2009 se základna afrických uživatelů zdvojnásobí na 200 milionů. Pracujeme na tom, aby do roku 2010 byly do mobilních sítí po celém světě připojeny 3 miliardy lidí. Mobilita totiž nabízí celou řadu výhod, např. vytváří zaměstnanost, otevírá nové komunikační kanály pro sociální služby a dokonce pomáhá stimulovat hospodářství," prohlásil Juha Pinomaa, viceprezident oddělení Entry Business Line obchodní jednotky Mobile Phones společnosti Nokia.

"Nokia pevně věří, že klíčem k úspěchu na nových růstových trzích, např. v Africe, je těsná spolupráce s provozovateli mobilních sítí na snížení celkových nákladů na pořízení a provoz mobilního přístroje pro spotřebitele. Stejně tak důležitá je pro nás úzká spolupráce se státními orgány při odstraňování možných překážek, které brání pokroku. Při správné kombinaci mobilních telefonů, síťových řešení a regulovaného prostředí bude možno vytvořit mobilní infrastrukturu, v jejímž rámci budou operátoři moci se ziskem nabízet spotřebitelům mobilní služby za cenu již od 5 USD za měsíc. Až budou mobilní služby takto cenově dostupné, očekáváme na rozvojových trzích prudký růst."

Nokia 1110 a Nokia 1600

 Nokia 1110
Nokia 1100

 Nokia 1600
Nokia 1600

Telefony značky Nokia jsou proslulé snadnou ovladatelností. Přístroje Nokia 1110 a Nokia 1600 pokračují v této tradici díky novému, vysoce intuitivnímu uživatelskému rozhraní, které plně využívá grafických ikon a velkých typů písma. Nokia 1110 má inverzní černobílý displej (ideální pro slunečné počasí), zatímco Nokia 1600 je opatřena displejem se 65 536 barvami. Nová struktura nabídek umožňuje snadnější přístup k základním funkcím, např. ke správě hovorů a kontaktů. K dalším novým funkcím patří mluvící hodiny s budíkem, které oznamují čas v jazyce uživatele, a také velké typy písma, které jsou lépe čitelné.

Telefony Nokia 1110 a Nokia 1600 se vyznačují vynikající kvalitou přenášeného hlasu a pokrytí na základě nejmodernějšího radiového softwaru využívajícího technologií AMR a SAIC. Technologie AMR (Adaptive Multi Rate) umožňuje operátorům v rámci svých sítí plynule a z hlediska nákladů rentabilně navyšovat kapacitu pro hlasovou komunikaci. SAIC (Single Antenna Interference Cancellation) je funkce vlastního přístroje, která je nezávislá na síti a která zvyšuje kapacitu sítě a kvalitu hovoru.

Jak Nokia 1110, tak Nokia 1600 také obsahují "Demo Mode", vizuálního průvodce základními funkcemi telefonu pro začínající uživatele mobilních přístrojů. Tento demonstrační průvodce spotřebitelům také umožňuje hrát předem nainstalované hry nebo poslouchat mluvící hodiny bez vložené SIM karty.

Kromě polyfonního vyzvánění v kvalitě MP3 mají Nokia 1110 a Nokia 1600 také celou řadu funkcí pro řízení nákladů, podporují např. službu Nokia Prepaid Tracker, která uživatelům pomáhá sledovat, jak svůj přístroj užívají.

 

Telefon Nokia 1110 váží 80 gramů, doba hovoru může činit až 5 hodin a v pohotovostním režimu vydrží až 380 hodin. Ve standardních prodejních balíčcích bude k dispozici v těchto barevných provedeních: bílé, modré, lakované stříbrné, světle šedé, středně šedé a tmavě hnědé.

Telefon Nokia 1600 váží 85 gramů, doba hovoru může činit až 5,5 hodiny a v pohotovostním režimu vydrží až 450 hodin. Ve standardních prodejních balíčcích bude k dispozici v těchto barevných provedeních: černé, bílé, světle stříbrné, modrostříbrné. Koncové ceny obou modelů pro český trh ještě nebyly stanoveny, bude se však jednat o jedny z cenově nejpřijatelnějších přístrojů v nabídce.

Nokia Prepaid Tracker

Většina mobilních uživatelů na nových rozvojových trzích využívá spíše předplacených služeb. Bezprostřední a aktuální informace o stavu účtu, které služba Nokia Prepaid Tracker nabízí, odstraňují nutnost kontaktovat operátora se základními dotazy na zůstatek na účtu, a tím i náklady na jejich poskytování, které jsou na nových trzích obvyklé. Telefony Nokia 1110 a Nokia 1600 jsou prvními přístroji se zabudovanou podporou služby Nokia Prepaid Tracker, která uživatelům předplacených služeb po každém volání nebo po odeslání každé zprávy automaticky oznamuje zůstatek na účtu.

Služba Nokia Prepaid Tracker je operátorům k dispozici již nyní.

Nokia

Článek ze dne 3. června 2005 - pátek