logo itpoint.cz

Nová generace HW brány pro připojení k více poskytovatelům internetu

Společnost Radware uvádí na trh novou generaci hardwarové brány pro připojení k více poskytovatelům internetu (tzv. multihoming). LinkProof Branch doplňuje řadu linkProof a je typicky určen pro menší firmy nebo připojení vzdálených pobočkových sítí k více ISP (internet service provider) a zároveň pro připojení k centrální firemní LAN a jejím službám.

Společnost Radware (www.radware.com) uvádí na trh novou generaci hardwarové brány pro připojení k více poskytovatelům internetu (tzv. multihoming). LinkProof Branch doplňuje řadu linkProof a je typicky určen pro menší firmy nebo připojení vzdálených pobočkových sítí k více ISP (internet service provider) a zároveň pro připojení k centrální firemní LAN a jejím službám. Největší výhodou proti BGP je například to, že není potřeba svázat vlastní síť s ISP a tedy zůstává otevřená možnost zákazníka kdykoliv si vybrat lepšího internetového poskytovatele, dále vyvažování zátěže a zcela automatická činnost bez potřeby ručně kontrolovat nebo zasahovat do chodu zařízení.

Hlavní novinkou je u nové verze produktu plná integrace technologie IPSec VPN. Právě šifrování dokáže zabezpečit i data přenášená přes veřejné sítě/internet. Díky tomu lze kombinovat více různých spojení od různých ISP (ADSL, vyhrazené linky, bezdrátové spojení atd.), maximálně využít jejich kapacitu a dynamicky rozkládat zátěž. To vše bez kompromisů v oblasti bezpečnosti. Kompatibilita IPSec VPN byla testována proti všem významným výrobcům v této oblasti – Juniper Networks a Cisco.

Vyšší míra bezpečnosti je zajištěna i díky volitelně integrovanému systému prevence průniky (IPS) a to i pravidelným obnovováním databáze útoků. Dostupnost služeb lze garantovat i díky sofistikované podpoře QoS a to až po aplikační vrstvu. Problém neustálé dostupnosti je řešen současným využitím několika spojení typu WAN (tzv. multihoming), a to jak charakteru pronajatých digitálních okruhů, tak širokopásmového internetu, mezi nimiž je dynamicky rozkládána zátěž dle stavu linek a ceny za použité spojení. Okamžitá použitelnost kritických síťových aplikací je zajišťována funkcemi typu QoS, jež upřednostňují provoz na základě rozboru aplikačních požadavků a směrují kritické datové toky do nejrychlejších dostupných WAN spojení.

Uvedení LinkProof Branch přináší mezi stávající možnosti funkcionalitu IPSec VPN brány bez nutnosti vybavit pobočky dodatečným hardwarem. Tunelované spojení může vznikat plně automaticky jak mezi centrální sítí a pobočkami, tak mezi jednotlivými pobočkami navzájem, a nijak přitom výkonnostně neovlivní ostatní činnost zařízení při hledání optimální cesty pro aplikační data. LinkProof Branch může navíc díky standardní implementaci VPN plně spolupracovat s řadou zařízení typu VPN gateway jiných výrobců a zajistit tak bezvýhradné, dobře chráněné mezipobočkové spojení.

Jednou z významných možností pro optimální využití šířky dostupného pásma je u produktu LinkProof komprese dat protokolu IP na linkách WAN. Díky implementaci v souladu s internetovým standardem RFC 3173 je mimo jiné možno použít kompresní funkce zároveň s provozem VPN a snižovat tak zátěž chráněných spojení mezi firemními pobočkami. Jednoduché ovládání dovoluje snadno kompresi zapínat, a to ve vazbě buďto na jednoznačně určené koncové body, nebo konkrétní aplikační data.

Více informací o společnosti Radware a jejích produktech naleznete na internetové adrese www.rad.com.

Radware LinkProof Branch

Funkce zařízení :

Výbava :

Distributorem zařízení pro Českou republiku je VUMS DataCom s.r.o.

VUMS DataCom

Článek ze dne 12. dubna 2005 - úterý