logo itpoint.cz

Nová ochrana před softwarovými piráty

Unified Software Protection je prvním produktem, který poskytuje komplexní ochranu software před neautorizovaným použitím a distribucí. Nabízí jej americká společnost SafeNet, jejímž distributorem je v České republice pražská společnost Gesto Communications.

Dosud měli k dispozici výrobci software a jeho distributoři pouze ochrany před každým z těchto závažných problémů zvlášť, nyní SafeNet přichází se společným, univerzálním řešením. Navíc jako první obsahuje technologii, která obchodníkům se software umožní monitorovat zdroje pirátství a zastavit je u jejich kořenů.

Unified Software Protection se skládá z hardware, software a služeb, které dohromady umožňují monitorovat celý "životní cyklus" software. Navíc mají obchodníci možnost získat kompletní ochranu v jednom balíčku s proměnným obsahem a cenou podle konkrétních potřeb firmy. Produkt je již dostupný v mnoha variantách pro různé účely.

Unified Software Protection se skládá z několika služeb :

Víceprezident společnosti SafeNet Prakash Panjwani označil toto řešení za revoluční. Firma jej nabízí zákazníkům, kteří se nechtějí spokojit jen s tradiční ochranou pomocí tokenů.

Nový produkt ocenil také John Wolfe z Business Software Alliance (BSA). Za přínos označil především možnost aktivního monitorování činnosti pirátů a omezování jejich on-line aktivit.

Americká firma SafeNet vytvořila v minulých letech technologický standard pro virtuální zabezpečené sítě (VPN) a bezpečnou komunikaci. Ze 40 špičkových světových výrobců bezpečnostních technologií VPN používá 38 právě technologii SafeNet.

Technologie a výrobky SafeNet používá bezpočet významných firem. Mezi jeho zákazníky patří nejvýznamnější americké úřady, včetně ministerstva obrany, s nímž firma právě podepsala nový kontrakt na enkryptory ve výši 150 miliónů dolarů.

 

Článek ze dne 6. prosince 2005 - úterý