logo itpoint.cz

Nová řešení pro vaši firemní síť budoucnosti

Firma Accton Technology Corporation založila v roce 2004 divizi Edge-Core, jejímž hlavním cílem je poskytování těch nejlepších síťových a směrovacích (VAR) služeb pro malé a střední (SMB). Na výstavě CeBIT 2005 představuje divize Edge-Core nová hardwarová a softwarová síťová řešení od společnosti Accton, která jsou určená pro malé, střední i velké firmy. Mezi představovaná řešení na CeBITu 2005, patří "Páteřní sítě", "Drátové sítě", "Služby VoIP" a "FTTH (optické sítě až do domu)". Každé z těchto řešení představuje cennou síťovou aplikaci pro segment malých, středních i velkých firem.

Firma Accton Technology Corporation založila v roce 2004 divizi Edge-Core, jejímž hlavním cílem je poskytování těch nejlepších síťových a směrovacích (VAR) služeb pro malé a střední (SMB). Na výstavě CeBIT 2005 představuje divize Edge-Core nová hardwarová a softwarová síťová řešení od společnosti Accton, která jsou určená pro malé, střední i velké firmy.

Představovaná řešení divize Edge-Core jsou založena na tzv. "Zobrazování na sítích typu NOUVEAU." NOUVEAU znamená nový a jedná se o moderní způsob řešení sítí pro 21. století, který vytvořila divize Edge-Core. Nová kreativní síťová řešení divize Edge-Core umožní našim partnerům rychlejší zavádění nových technologií, které jim umožní dosáhnout úspěchu v dnešním tak dramaticky se měnícím podnikatelském prostředí.

Aby divize Edge-Core splnila tento cíl, nabízí flexibilní a účinná řešení, včetně kvalitních síťových technologií od firmy Accton. Divize Edge-Core dosahuje obchodních úspěchů díky
dlouhodobé nabídce kvalitních řešení svým zákazníkům. Díky kvalitním řešením pro síťové směrování (VAR) mohou zákazníci divize Edge-Core využívat nejnovější technologie za konkurenční ceny. Mezi tato řešení, jež budou představena na výstavě CeBIT 2005, patří "Páteřní sítě", "Drátové sítě", "Služby VoIP (přenos hlasu po internetu)" a "FTTH (optické sítě až do domu)". Každé z těchto řešení představuje cennou síťovou aplikaci pro segment malých, středních i velkých firem.

Páteřní sítě

Díky přední pozici firmy Accton, jako prvotřídního poskytovatele hardware a software pro datovou komunikaci, a díky zkušenostem z oblasti vývoje, výroby a implementace nových
řešení, může divize Edge-Core nabízet vysoce kvalitní síťová řešení, která splňují potřeby firemních zákazníků. Na výstavě CeBIT 2005 představí Edge-Core svůj VPN směrovač, síťový přepínač 10G a směšovací L3 síťový přepínač. V důsledku současného růstu poptávky po lepším zabezpečení sítě, jsou VPN směrovače od firmy Edge-Core vybaveny novou bránou firewall typu SPI, která chrání vaši síť před útoky z internetu. Řady přepínačů 10G (ES5508) a směšovacích přepínačů L3 (ES4625/ES4649) představují ideální řešení pro přepínání šířky pásma v síťových aplikacích s vysokou zátěží. Přepínače ES4625 a ES 4649 mohou být vybaveny až 384 porty Giga a 8 10G porty typu uplink. Díky tomu jsou vhodnou alternativou k drahým klasickým přepínačům. Efektivnost provozu sítě lze ještě zvýšit přidělením jediné IP adresy pro správu sítě. Díky směrovací funkci přepínačů pak dojde k omezení problémů se zahlcením šířky pásma. Skvělé výrobky divize Edge-Core nabízí kvalitní řešení a rozsáhlé možnosti pro správu sítí, které plně uspokojí poptávku po nových technologiích v oblasti firemních sítí. Tyto nové síťové technologie budou na výstavě CeBIT 2005 rovněž představeny.

Drátové sítě

Síťové přepínače L2/L4 od divize Edge-Core nabízí nové funkce, jako například QoS či ACL. Díky tomu lze snadno monitorovat provoz páteřní sítě a zajistit řízení priorit a zabezpečení celé sítě. Funkce QoS umožňuje uživatelům, kteří potřebují vyšší kvalitu audio/video přenosů, nastavit přenosový přednostní příznak, díky kterému budou tato data odbavena přednostně. Přepínače L2 od divize Edge-Core rovněž podporují protokol 802.1x, který umožňuje zabezpečení sítě proti neoprávněnému přístupu. Kromě výše uvedených funkcí nabízí přepínače řady L2/L4 přenos různých druhů dat a mediálního obsahu, umožňují přenosy přes rychlý Ethernet/GB Ethernet, připojovací moduly do měděných (kroucená dvojlinka) a optických sítí a 24/48 portů. Přepínače L2/L4 představují ten nejlepší výběr pro zákazníky z řad středních a malých firem, kteří chtějí rozšířit svoji síťovou infrastrukturu.

Bezdrátové sítě pro prostředí mobilní komunikace

Díky vzrůstající poptávce po bezdrátovém přístupu k internetu se zabezpečení bezdrátových sítí stává důležitým požadavkem mobilních zákazníků. Aby divize Edge-Core uspokojila rostoucí poptávku po zabezpečení, integrovala do svých bezdrátových řešení několik různých typů kódování, včetně systémů 802.1x, WPA a AES. Na výstavě CeBIT 2005 představí Edge-Core svůj nový bezdrátový produkt WA6202. Tento produkt lze provozovat jako přístupový bod do dvoupásmových mobilních sítí a také jako externí výstupní můstek bezdrátové sítě. Přístroj WA6202 lze použít jak pro přenosy v rámci sítí peer-to-peer (jeden - k - jednomu), tak i pro přenosy několika uživatelům současně (tzv. multi-peer). Jedná se o skvělé řešení pro minimalizaci nákladů na stavbu komunikační sítě. Toto řešení může do budoucna být vhodné například pro připojování oblastí bez existující síťové infrastruktury k internetu (například vzdálené vesnice, ostrovy, apod.). Díky podpoře obou frekvenčních pásem je to také ideální řešení pro aplikace typu "hot-spot". Při použití externí antény je přístroj WA6202 schopen přenášet signál až na vzdálenost 34,5 km.

Řešení VoIP

Divize Edge-Core představí kompletní nabídku svých VoIP řešení pro střední a malé firmy. Jedná se o SIP bránu, přípojnicovou bránu, parkovací server, extension server, konferenční server, fax modul a SIP telefon. Toto kompletní řešení umožní firmám ušetřit obrovské částky za meziměstská volání. Navíc, stejně jako v případě běžného telefonování mohou uživatelé hovory přesměrovat, blokovat či sestavovat až čtyřčlenné konference. VoIP produkty divize Edge-Core jsou kompatibilní se standardy SIP RFC 3261. Součástí produktu je také nezávislý proxy server, který umožňuje nezávislou registraci v každém kraji. Díky tomu se systém v případě poruchy jednoho serveru nezhroutí. Produkty VoIP divize Edge-Core nabízí nejen podporu SIP serverů, ale lze je připojit i k běžným telefonním přístrojům. Na výstavě CeBIT 2005 představí Edge-Core kompletní řadu svých VoIP produktů a umožní zájemcům vyzkoušet si kvalitu telefonní komunikace.

Sítě FTTH

Vzhledem k rostoucí popularitě širokopásmových řešení, roste poptávka po sítích "Triple Play" (umožňující současně přenos dat, videa a hlasu)". FTTH je nejrychleji rostoucí bezdrátovou technologií. Na výstavě CeBIT 2005 představí Edge-Core optické přepínače ES3526S 100BASE-FX a konvertor pro mediální obsah EC3002. Ve srovnání s technologií PON (pasivní optické sítě), umožňuje technologie WDM (multiplexování vlnových délek), která je implementována do zařízení ES3526S, současný přenos signálu tam i zpět. Díky tomu nabízí řešení FTTH od divize Edge-Core rychlejší a kvalitnější přenos dat, videa a hlasu za nižší cenu. Zařízení ES3526S splňuje podmínky norem TTC TS-1000. Díky smyčkovému řešení sítě s buňkami velikosti 15 km je její údržba velmi jednoduchá.

Navštivte nás na výstavě CeBIT 2005 a staňte se evropskými partnery týmu Edge-Core.

Accton Technology Corporation
Kontakt : June Chao, Tel.: + 886-3-5053800 nebo + 886-935-099-754, june@accton.com.tw / http://www.edge-core.com

Článek ze dne 10. března 2005 - čtvrtek